Ознака: печурки

Вицотека

Трпана ѝ најавува на своја пријателка дека ќе се мажи по четврти пат

Трпана и најавува на своја пријателка дека ќе се мажи по четврти пат.– Тоа е прекрасно, но, извини што прашувам, што стана со твоите претходни мажи.– Првиот изеде отровни печурки […]

Занимливости

Џиновски печурки во Македонија: Пронајдени вргани тешки 15 килограми!

Собирач на печурки, во западниот дел на Македонија, пронашол два огромни вргани, од кои секој тежи по 15 килограми.Според наводната листа, габи со невидена димензија до сега, пронашол жител од […]

Живот

Сакате СЈАЈНА и БУЈНА коса? Јадете ПЕЧУРКИ!

Внесувањето на квалитетни намирници во организмот е клуч за здравјето на организмот, а балансираната исхрана ви помага не само да го засилувате организмот, туку и да одржувате здрава линија.Ако сакате […]

Видео

Ако случајно го видите ова во вашиот двор НЕ ПРИОЃАЈТЕ. Еве зошто!

Природата некогаш може да биде чудна, но постои една појава која е почудна од останатите.Веруваме дека досега не сте виделе нешто вакво. Не се запрепастувајте ако некогаш налетате на овој […]