Вкусни запечени шампињони

Шампињоните се  еден од најпознатите видови  печурки, а истовремено се и богати со  белковиниПотребни  состојки:
600гр крупни шампињони
150гр шунка или  печеница
100гр рендан кашкавал
400гр варен ориз
Подоготовка:
Подмачкајте го  тавчето  со  масло и  наредете ги претходно  издлабените шампињони. Во  шампињоните  ставете ситно  сецкана шунка, кашкавал и  забиберете. Печете во  загреана рерна 20 минути  на 200 степени.
Сервирајте со  варен  ориз и  украсете по желба.Потребни  состојки:
600гр крупни шампињони
150гр шунка или  печеница
100гр рендан кашкавал

Пронајдете не на следниве мрежи: