Ознака: пожар

Вести Македонија

Пожар кај прилепско Селце

Голем пожар избувна кај манастирот “Свети Димитрија“ кај прилепското село Селце. Пожарот се прошири накај блиската борова шума и за сега нема опасност за манастирот. Единицата на прилепската Противпожарна единица е во […]

Регион

Пожар на Закинтос, евакуирани две села и еден хотел

Во пожарот што избувна вчера околу 11 часот во јужниот дел на грчкиот остров Закинтос, материјална штета претрпеа неколку куќи, а две села и еден хотел беа превентивно евакуирани. Пожарот е […]

Свет

Во пожар во зграда во Краснојарск загинаа осум лица, меѓу кои и четири деца (ВИДЕО)

Осум лица, од кои четири се деца загинале во пожар во станбена зграда во градот Краснојарск во Русија, соопшти  руското Министерство за вонредни состојби. Пожарот избил околу 22,30 часот по […]

Вести Македонија

Пожар и во близина на Пробиштип

Во околината на општина Пробиштип гори сува треба и ниско стеблеста шума. Градоначалникот на општината, Драган Анастасов изјави дека станува збор за поголема површина и дека во моментов не може точно […]

Регион

Евакуација на жители и туристи заради пожар на Кефалонија

Голем пожар избувна утрово во месноста Лурдата на јужниот дел од грчкиот остров Кефалонија, а според локалните медиуми, превентивно биле евакуирани туристи и жители, jави дописничката на МИА од Атина. […]

Вести

Cтpaшен пожар кај Плетвар: Движењето по патот е како хорор филм

Голем пожap гopи пред каменоломот под Плетвар, во непосредна близина на селото Тројаци. За застој во сообраќајот на делницата Прилеп – Росоман информира и АМСМ. Од 15:40 часот, сообраќајот на […]

Регион

Голем шумски пожар кој се гасне и од небо и од земја: На ова место во Грција доколку имате блиски веднаш да ги контактирате

Во централниот дел на Ситонија, на вториот крак на Халкидики, попладнево изби шумски пожар, во кој интервенираат 23 пожарникари со 11 возила и два авиони, jави дописничката на МИА од […]

Регион

Пожар и на Закинтос

На грчкиот остров Закинтос претпладнево избувна пожар, пламенот зафатил пошумено подрачје и во тек е неговото гасење. Грчката противпожарна служба се обидува со 17 пожарникари, осум возила, три авиони и еден […]

Македонија

Пожарот на потегот Страчинци – Брњарци се уште активен

Пожарот на потегот Страчинци – Брњарци на планината Скопска Црна Гора се уште е активен, информираа утринава за МИА од Противпожарната единица на Град Скопје. Пожарот избувна вчера попладне и […]

Вести

Гори Скопска Црна Гора

Денеска избувна пожар помеѓу Брњанци и Страчинци на планината Скопска Црна Гора. Екипите на ДЗС се на терен и го гаснат пожарот со канадери, пренесува 24 Инфо. Од МВР сеуште […]

Вести

Пожар на Детската клиника во Скопје

Пожар вечерва ги вознемири пациентите и вработените во Детската клиника. Како што дознава КУРИР, станува збор за мал пожар, за кој не потои опасност од проширување. Неофицијално дознаваме дека пожарот […]