Ознака: политика

Инстаграм Македонски фудбал

Горан Пандев побара неговото име да не се злоупотреба во политички цели

Горан Пандев побара неговото име да не се злоупотреба во политички цели! Тој објави реакција на социјалните мрежи. Според него се собираат ситни политички поени во време на глобална опасност. […]

Избор на уредникот

Пукна тиквата. Децата на Мицковски се оградија од Илија Димовски за бројките со дрогата

Извесниот Стефан Андоновски кој никој не го знае баш, а истовремено е член на ИК на Мицковски се огради денеска од Илија Димовски и тоа јавно, што е малку незгодно […]

Издвојуваме Коментари

Филип Петровски: Прекројувањето на изборната единица 6 е понатамошна мајоризација врз Македонците

Наместо да се донесе нов изборен модел, добивме прочистување на изборната единица 6, поточно кажано ПРОЧИСТУВАЊЕ ОД МАКЕДОНЦИТЕ. Со ваквото прекројување, кои „малку“ како да беше покриено или подзаскриено и […]

Сцена

Лозано појасни дека неговата изјава за Македонија не била политичка!

Едни го возвеличија, додека други го исплукаа. Лозано очигледно не го издржа притисокот и мораше да го појасни својот настап од пред некој ден. Според нас коректно се дистанцираше од […]

Избор на уредникот

Медена земја, сладок мед и горчлива политика

Медена земја, земјата која е препознатлива по медот, неговото производство, квалитетот на истиот, традиционалното одгледување на пчелите кое трае со векови од луѓе кои пчелите ги имаат издигнато на ниво […]

Вести

ПЕТРОВСКИ ЗА 24 АНАЛИЗА: ЗАЕВ НЕМА ПРЕМИЕРСКИ КАПАЦИТЕТИ И САМО ГИ ЗАБАВУВА ЛУЃЕТО

„Чавка на чавка очи не вади. Се е ова фарса која не гледам како е се разреши, доколк сите судии не се распушптат и изберат нови. Судиите се корумпирани, исто […]

Живот

Политиката влијае на психо-физичкото здравје

Следењето политика предизвикува стрес и го нарушува сонот, тврдат научниците. Истражување објавено во списанието „ПЛОС 1“, коешто ги разработува физичките и емоционални последици од следењето вести и од самото учествување […]

Сцена

На денешен ден беше убиен нејзиниот татко Зоран Џинџиќ- кога ќе дознаете со што се занимава неговата ќерка и вие ќе ја проколнете!

Нема човек што не се сеќава на српскиот премиер Зоран Џинџиќ кој беше брутално убиен на 12 март 2003. Денеска на неговото вечно почивалиште беше неговата сопруга Ружица и синот […]