Ознака: Пораки

Љубов и секс

На кој начин СМС пораките го најавуваат крајот на врската?

Понекогаш на едниот партнер му е потребна мала пауза, одредено дистанцирање и желба некое време да поминува во друштво на пријателите, членовите на семејството или едноставно за да се занимава […]

Живот

Честитајте го Велигден со некоја од овие пораки: Ова се најубавите за празникот

Велигден е најубавиот православен празни, а ова се најубавите пораки. Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас … ЉУБОВТА … ИСКРЕНОСТА … ДОБРОДУШНОСТА … и секогаш бидете […]

Технологија

КОЛКУ СЕ СИГУРНИ ВАШИТЕ ПОРАКИ НА ФЕЈСБУК?

Фејсбук веќе одамна објави дека работат на криптирање за Месинџер, но сè уште не презела никакви активности. Фејсбук неодамна воведе нова безбедносна карактеристика за Месинџер, која ќе им овозможи на […]

Сцена

Татјана Лазаревска е мета на закани: Македонската пејачка во Австралија добива заканувачки пораки

Фејсбук статусот на Татјана Лазаровска ангажирана како професионален војник во артилериската единица на АРМ, која напиша дека напаѓачот од Нов Зеланд одговорен за масакрот во две џамии каде беа убиени […]

Живот

Љубовни проблеми кои не треба да ги решавате преку пораки

Некогаш решавањето на проблеми преку пораки, наместо во живо ни изгледа многу полесно. Но, ако гледате долгорочно, разговорот во четири очи е многу поефективна и подобра опција. Ова се некои […]

Сцена

Турунџиева со бесна порака до пријателите на Фејсбук

Пејачката, водителка и писателка Сузана Турунџиева се налути и на својот фејсбук-профил опомена некои од своите пријатели кои ѝ праќале од оние синџир-пораки што треба да се препратат на повеќе […]