Ознака: порнографија

Љубов и секс

Дaли постои зависност од порногрaфија?

Актерката Џејда Пинкет Смит неодамна јавно зборуваше за нејзината зависност од порно филмови. Подоцна таа кажа дека во периодот кога се обидувала да апстинира имала нездрав однос кон порнографијата. Таа […]

Живот

Подолго време се сомневала дека сопругот ја изневерува! Вистината ја запрепастила

 Џејна Гаскин од Америка се посомневала дека сопругот ја изневерува, па затоа одлучила да ја дознае вистината.Жена од Америка мислела дека сопругот ја изневерува, но вистината која ја открила била […]

Црна хроника

Браќа од Грчец објавувале порнографски содржини на Фејсбук од малолетно девојче

Деветнаесетгодишниот С.М. и неговиот 15-годишен брат двајцата од с. Грчец, заработија кривични пријави бидејќи во период јули-август годинава, користејќи ја социјалната мрежа Фејсбук, во повеќе наврати по електронски пат примиле […]

Љубов и секс

Нешта за порнографијата кои не сте ги знаеле

Еротиката е дел од човештвото од неговите почетоци. Голотијата отсекогаш им била фасцинантна на луѓето, а трендот на уживање во туѓата голотија и водењето љубов пред непознати се трансформираше од […]

Љубов и секс

Пет нешта што ви се случуваат додека гледате по*но филмови

Најново истражување покажа дека лесниот пристап до порно филмовите влијае негативно врз здравјето на мажите.Експертите се едногласни во размислувањето дека честото гледање порно филмови може да доведе до извесни промени […]

Љубов и секс

Гледањето филмови за возрасни води до сексуални проблеми

Сѐ повеќе млади луѓе страдаат од различни проблеми поврзани со сексуалното здравје поради гледање порнографија на интернет, предупредува водечката британска специјалистка по психосексуална терапија Анџела Грегори.Според нејзините информации, бројот на мажи на […]

Сцена

Истрагата откри ГНАСНИ ДЕТАЛИ: Мајкл Џексон користел фотографии од жртвувани животни за да…

Мајк Џексон имал голема колекција на детска порнографија во својот ранч „Недојдија“, стои во полициските извештаи од 2003 година, кои американските медиуми ги добија неодамна.За време на полицискиот претрес кој […]