Ознака: поскапување

Вести

Ново поскапување на горивата

Ново поскапување на горивата Од РКЕ соопштија дека од вечерва на полноќ ќе важат нови, поскапи цени за горивата. Според методологијата за пресметување на малопродажните цени на горивата, од вечерва […]

Вести

Поскапување: Возачи од денес точите горива по овие цени

Поскапувањето на цената на нафтата на светските пазари се одрази врз нафтените деривати во Македонија па затоа од денеска возачите ќе полнат резервоари по цени кои бележат скок. Согласно новата […]

Вести

Од полноќ нови цени на горивата, дизелот поскапува за 2 денари

Регулаторната комисија за енергетика денес донесе одлука за ново поскапување на цените на горивата. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се зголемуваат за 1,00 ден/лит, односно за […]

Вести

Од полноќ големо поскапување на горивата во Македонија

Бензините поскапуваат за 2,5 односно за 3 денари по литар, а дизелот од полноќ ќе биде поскап за 2 денари за еден литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.Според последната […]

Вести

Поскапуваат цигарите

Одредени бреднови на цигари во продавниците низ Македонија веќе се продаваат по нова, повисока цена. Поскапувањето зависи од бренд до бренд, и се движи од 3 до 5 денари.Продавачите велат […]

Вести

Шилегов најави поскапување на паркингот на Град Скопје

Покрај поскапувањата кои ги најави централната власт, поскапувања кои ќе удрат директно по џебот на граѓаните почна да најавува и локалната власт предводена од кадрите на СДСМ. Место ветените повисоки […]

Вести

Лагите на Заев, Николовски и СДСМ: Ветуваа поефтина нафта со половина цена и 20 денари за литар, а донесоа огромно поскапување на дизелот

Зоран Заев во предизборната кампања за парламентарните избори ветуваше пласман и достоинствени цени на земјоделските производи. Исто така ветуваше зелена нафта односно нафта со половина цена и нафта која кошта […]