Ознака: предупредување

Вести

Предупредување за вакцината на Pfizer: Не може секој да ја прими

Здравственото регулаторно тело на Обединетото Кралство ги предупреди луѓето кои имаат историја на сериозни алергиски реакции, дека засега не треба да ja примаат вакцината на Pfizer против коронавирусот, бидејќи во […]

Живот

Германскиот виролог предупредува: „Заштитната маска ве штити само доколку вака ја носите“

„Доколку носот ви е откриен, тогаш му оставате отворен пат на вирусот да влезе во вашиот организам. Речиси како и да не носите заштитна маска“ – предупредува германскиот виролог. Досега […]

Балкан

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ИНФЕКТОЛОГОТ ПЕЛЕМИШ: Корона вирусот ќе заврши на два начина

Српскиот инфектолог д-р. Мијомир Пелемиш порачува дека пандемијата на корона вирусот ќе заврши на два начина. Или ќе исчезне, како што вели, што е многи неверојатно или само со имунизација […]

Занимливости

ПАМЕТЕН ТОАЛЕТ: Ве снима, анализира и ве предупредува на 10 видови болести

Со напредокот на науката и технологијата нашето одење во тоалет во иднина би можело да претставува не само олеснување за нашиот организам, туку и ослободување од некои стравови за нашето […]

Живот

Светот беше предупреден во 2015 за коронавирусот кој се подготвува во кинеска лабораторија- сепак Италија направи голема грешка

Прилог емитуван на 16 ноември 2015 година на италијанската телевизија РАИ 3 овие денови предизвика бура од реакции во Италија, но и пошироко. Имено станува збор за документарната емисија „Леонардо“ […]

Видео Инстаграм

Предупредувачко видео од заразена со КОРОНА ВИРУС да не се играме со заразата

Предупредувачко видео од заразена со КОРОНА ВИРУС да не се играме со заразата https://www.instagram.com/p/B93lXjngO8O/ ПРОЧИТАЈТЕ НА ТЕМАТА УШТЕ И ОВА: Принцот Алберт од Монако е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ! Тела […]

Вести

СЗО со официјално предупредување: Не користете Ибупрофен ако имате симптоми на коронавирус

Луѓето кои се сомневаат дека се заразиле со новиот коронавирус не треба да земаат Ибупрофен, без да се конслутиораат со лекар. Тоа го соопшти СЗО фокусирајќи се на студија за […]