Ознака: Промена на име

Издвојуваме Фото

МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА уредно најави протест за 9 јануари, потоа се јавија ТОДОРПЕТРОВЦИ да опструираат

МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА уредно, прва и во склоп на серија активности го најави собирот на 9 јануари. Оваа групација со месеци протестира и крева глас против промената на уставното име на […]

Видео Избор на уредникот

Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија

Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија. Потоа нешто се смени. Што ли е тоа? Послушајте како вели дека референдумот е неуспешен и никој […]

Занимливости

Ресторан го менува името оти звучи премногу безобразно- еве како се вика

Ресторан за француска и виетнамска храна во градот Кин, Њу Хемпшир, САД, по налог на градските власти, ќе мора да го смени името оти тоа, според нив, звучи премногу безобразно. […]

Вести Македонија

Иванов: Македонскиот јазол не може да се пресече, туку мора многу внимателно да се разврзува

Почитувани присутни, Уставот на Република Македонија ме обврзува како Претседател на Република Македонија барем еднаш во годината да се обратам во Собранието за прашања од мојата надлежност. Во оваа прилика, […]

Вести Коментари Македонија

Амнестирани се сите пратеници, може да се смени името!

Ова се очекуваше. Да се амнестираат пратениците за да може без проблем да и се смени името и идентитетот на државата. Што ве гледам чудни? Да не очекувавте нешто друго? […]

Вести Македонија

Пријава за Олумчев, Бачев и Угриновски за блокадата на границата, не била најавена…

Продолжува шиканирањето на неистомислениците на власта и борците против промената на името и Уставот на Македонија. Најновото е објавено од Олумчев на неговиот фејсбук профил. Ова го добив утрово.. Новогодишна […]

Избор на уредникот

Игор Јанев: СЕ РАБОТИ ЗА ПРАВНАТА НЕПИСМЕНОСТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ!

ВНИМАНИЕ!!! ПОСЕБНО ИЗВЕСТУВАЊЕ: СЕ МНОЖАТ ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ НА НЕТ И СЕ ШИРАТ СПИНОВИ ОД КОИ НЕ Е ИМУН НИТУ ИВАНОВ!! Коментатор на мојата страна ме праша: „Еден мој пријател беше кај […]

Вести

Европско координативно тело на Македонците – СООПШТЕНИЕ ДО МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ

СООПШТЕНИЕ ДО МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ Почитувани браќа, сестри Македонци од македонската дијаспора , во тек се организирани протести и блокади против уставните измени со кои Македонците дома и во светот […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Сашо Василевски: Не ме мачи совеста што гласав за! Пратеникот со шокантни ставови

Во една вулгарна и подбуцнувачка атмосфера помина комуникацијата на Василевски со претставниците на „Македонија Блокира“. Тој беше брифиран да ги провоцира тие што му го испорачаа писмото на коалицијата што […]

Избор на уредникот

Македонец од Австралија: Доста се удиравте во гради дека сте патриоти, ние од тука повеќе си ја сакаме Македонија

Доста се удиравте во гради дека сте Македонци. Покажавте дека сте нација без чест и достоинство, дека оние кои ја напуштивме Македонија повеќе си го сакаме нашето родно место, отколку […]

Коментари

Зошто државата не го апси за шпиунажата на Димитров, која што се потврди со документите на Викиликс?

Според кривичниот законик, член 316 и 317, односно за делата „Шпионажа“ и „Оддавање на државна тајна“, минималната затворска казна се движи од пет до максимална казна затвор. За ова дело […]