Ознака: Промена на име

Избор на уредникот

Росоклија: БИТАНГИТЕ МЕЃУ НАС!

Три битанги инсталирани како власт и една булумента од уценети криминалци и уплашени мочковци и мочли во собранието, одлучија дека јас не постојам повеќе. Нема македонска држава, нема Македонци, ме […]

Вести

Бачев: Иванов да ги извести ООН дека договорот од Преспа е невалиден!

Вчера се случи едно од најголемите предавства во поновата македонска историја. Странскиот измеќар Зоран Заев и 81 пратеник извршија национално предавство врз македонскиот народ и македонската држава со изгласувањето на […]

Вести Македонија

Македонија отиде во историјата. Конечно успеаја плановите да се разнебити една красна држава

Македонија отиде во историјата. Конечно успеаја плановите да се разнебити една красна држава… Греота за генерации и генерации кои ги положија своите коски за оваа држава… изгласан е амандманот 33 на […]

Избор на уредникот

Огинар: Мицковски се однесува како кукавица!

Предавството има повеќе лица под еден чадор! После она што денес го видов во однесувањето на Христијан Мицковски и неговото кукавичко одбивање да му се обрати на народот пред собранието, […]

Вести Избор на уредникот

Хан до Мицковски: Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се финализира брзо и без никакви пречки

Да се потсетиме како навистина стојат работите. Оти некои имаат кратка меморија… Пред два месеци Хан ја поздрави определбата на Мицковски да не го опструира Преспанскиот договор. „Бев кристално јасен […]

Издвојуваме

Апасиев до Мицковски – вие сте соучесници во уништувањето на Македонија

Она што никад не смее да им се прости на ДПМНЕ е дека напуштија терен тогаш кога најмногу и требаа на Републиката! Ако ВМРО влезеше радикално во процесов, денес пред Собрание […]