Ознака: протести

Вести

Членовите на Пленумот признаа: Гласањето се одвиваше коректно!

На вчерашната дебата на ТВ Нова помеѓу преставници од Студентскиот Пленум и кандидатите за претседател на СПУКМ, една од дебатерките од Пленумот, Деа Здравковска призна дека на факултетите гласањето се […]

Вести

Протест и контрапротест при пречекот на „Ноќните волци“ во Софија

Протест против маршот на руските „Ноќни волци“ и контрапротест во поддршка на моторџиите се собраа пред храм-споменикот „Св. Александар Невски во главниот град. Пред доаѓањето на „Волците“, дојде до несогласување […]

Вести

Пленумските насилници го повредија студентскиот лидер

Досегашниот студентски лидер Кирил Спироски синоќа беше повреден за време на хаосот создаден од претставници на Студентскиот Пленум.Тие прво вербално, а потоа и физички го нападнаа Спироски кој има видливи […]

Вести

Алчноста на СДСМ ја уништува Шарената револуција

Тежината која зад себе ја носи Шарената револуција, не е само прашање за промена на политичката атмосфера во земјата. Таа тежина веќе подолго време ја оптоварува јавноста.Компликациите за транспарентноста и […]

Вести

МВР презема мерки за оштетувањата од завчерашниот протест

Министерството за внатрешни работи (МВР) попладнево соопшти дека се преземаат мерки за оштетувањата направени во текот на завчерашниот протест што го организираше граѓанското здружение „Протестирам“.Според МВР, оштетувањата на објектите на […]

Вести

Хулиганите на Заев и СОРОС повторно кршеа низ Скопје: ВИДЕО

Хулиганите и вандалите на СДСМ и СОРОС вечерва повторно дивееја и кршеа низ центарот на Скопје.Откако најпрво го обоија, тие со камења ги искршија стаклата од Зградата и фрлаа факели […]

Вести

Граѓаните му „откажаа љубов“ на СДСМ и СОРОС!

Долго најавуваниот протест на опозицијата за поддршка на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) се претвора во дебакл.Тоа што може да се види на терен е слаб одзив главно на партиски активисти […]

Вести

Главниот превозник на вечерашниот протест е фирмата „Тритерол“ блиска до СДСМ

Фирмата „Тритерол“ која деновиве се најде во центарот на скандалот поврзан со Струмица и опозицискиот лидер Зоран Заев, денеска може да се забележи како главен превозник на опозициски активисти, кои […]

Вести

Цела кумановска администрација под закана на СДСМ на протести во Скопје!

Иако Зоран Заев јавно изјави дека СДСМ немал намер да носи автобуси од цела Македонија,  само од Куманово пристигнати се околу 30 автобуси.Оваа снимка направена на булеварот Теодосиј Гологанов ги […]

Вести

СДСМ се подготвува за насилни протести во Скопје

СДСМ ги организира своите членови и симпатизери на протести во Скопје на кои очекува насилство, пренесоа медиумите.Иако Зоран Заев јавно изјави дека СДСМ немале ништо со протестот само од Куманово […]

Коментари

УЧИМЕ СО КАНВАС: Лекција 20. Со пораки и пароли за влијание врз народните маси!

Герила-акции, перформанси, па дури и закани – ова е шарената палета на опции кои ги нудат шарените платеници чија Визија за иднината вклучува можност за собирање на поени.Начинот на кој […]