Ознака: прочистување

Кулинарство

Домашен сок од малини кој го прочистува организмот од токсини

Малините се познати како многу лековито овошје чија сезона штотуку започнува и може да се користат свежи, особено како сок. Познато е дека сокот од малина е одличен природен стимулатор […]

Здравје

Ликер од мушмули: Го прочистува црниот дроб, ги регулира холестеролот и варењето на храната

Во време кога природата полека се подготвува за зимски сон, на едно овошје сега му почнува сезоната. Тоа е мушмулата. Токму сега е вистинското време за берба на ова запоставено […]

Нега и убавина

Прочистете ги вашите бели дробови со овој народен рецепт

Пушачите, но и непушачите треба да го пијат овој пијалок за да ги елиминираат токсините од белите дробови. За овој пијалок, кој ги прочистува белите дробови, треба: – 400 грама […]

Вести Македонија

ДИК ќе мора да интервенира во Избирачкиот список, вели Бошњаковски

Денес владиниот портпарол Миле Бошњаковски во врска со прочистувањето на Избирачкиот список изјави дека се наследени повеќе проблеми и дека надлежните институции треба соодветно да ги адресираат и решаваат. На […]

Живот

Со овие намирници може да ги прочистите белите дробови од никотин

Одредени намирници можат да помогнат при прочистување на органите за дишење. Запомнете дека белите дробови не можете целосно да ги исчистите со консумирање на овие намирници, но барем во одредена […]