Ознака: Путин

Живот

Фото: Синовите на Путин за прв пат во јавност?

Гимнастичарката Алина Кабаева(33) за која медиумите тврдат дека е избраничката на Путин, за прв пат во јавноста се појави со двајцата синови. Гимнастичарката Алина Кабаева(33) за која медиумите тврдат дека е […]

Вести

Феноменот на руските хулигани: Путин ги поддржува бидејќи ја покажуваат силата на новата Русија!

Руската репрезентација се заканува со казни поради однесувањето на нивните навивачи, кои тврдат дека тоа нема да ги сопре.Британскиот весник Daily Mail, објавил неколку текстови во кои се занимава со […]

Вести

Путин ѝ нареди на рускаа армија да се прилагоди за надворешни закани

Рускиот претседател Владимир Путин му нареди во средата на воениот врв итно да ги подобри состојбите во вооружените сили во текот на неговиот претседателски мандат, бидејќи, како што рекол, Русија […]