Ознака: Путин

Вести

ЗНАМЕ ОД 1.423 МЕТРИ КВАДРАТНИ: БАЈКЕРИТЕ НА ПУТИН ГО ОСВОИЈА АНТАРКТИКОТ

Припадниците на рускиот мотоциклистички клуб Ноќни волци, кои се блиски до претседателот Владимир Путин, на Антарктикот го развиорија најголемото руско знаме, чија површина е дури 1.423 квадратни метри. Необичната акција […]

Видео

Европска премиера на автомобилот на Путин: Еве зошто сите гледаат во моќната лимузина

Главна атракција на Саемот за автомобили во Женева е лимузината на руската компанија “Aurus”. Европската премиера на новиот автомобил “Aurus S600” и неговата оклопна модификација, лимузината L700, е одржана на […]

Видео Занимливости

Откриена една од тајните на КГБ: Путин од шпионите учел како да се движи, а еве зошто секогаш ја држи десната рака покрај телото

При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и премиерот на Русија, Владимир Путин и […]

Сцена

Цеца го чекаше Путин

Којзнае дали знае која е Цеца, но затоа таа знае кој е Путин. Па затоа пред храмот на Свети Сава на овие минусни температури Цеца чекаше да го види претседателот […]

Избор на уредникот Контроверзни фајлови

Шест важни моменти за документите на Путин од службата Штази кои неодамна беа најдени во Германија

Какво значење има ова наоѓање? Зошто недостасува еден печат? Зошто Путин на фотографијата гледа настрана? 1. Што е тоа Штази? Штази е кратенка од Staatssicherheitsdienst, што значи Министерство за државна […]

Вести Видео Свет

Авангард е страв и трепет. Путин го надгледуваше лансирањето на новата суперсонична ракета

Авангард е страв и трпет. Путин го надгледуваше лансирањето на новата суперсонична ракета. Новата руска ракета „Авангард“, може да носи и нуклеарни и конвенционални боеви глави. Денеска беше успешно извршена првата […]

Вести Свет

Ќе му ја пренесе ли Трамп на Путин пораката од Порошенко?

Според украинските медиуми претседателот, Петро Порошенко, имал порака за рускиот претседател, Владимир Путин, но сакал на претстојниот самит на Г-20 во Аргентина лично да му ја пренесе американскиот претседател, Доналд […]