Ознака: расположение

Живот

Пет намирници што го подобруваат расположението во зима

Недостатокот на витамин Д може да биде причина за пад на расположението. Консумирајте ги овие намирници за да се чувствувате поубаво во зима. Студените зимски денови предизвикуваат чувство на незадоволство […]

Здравје

Пет производи за здравје, виталност и добро расположение

Многу често во текот на денот не внимаваме на тоа што јадеме, па телото го оптоваруваме со храна која ја внесуваме. Тоа дава одраз на надворешниот изглед, здравјето и расположението. […]

Живот

Оваа храна може да ви го расипе расположението и да ве направи уморни

Експертите предупредуваат дека храната и одредени пијалаци наведени подолу можат да придонесат за замор и слабо расположение. Алкохол Мали количини на алкохол се добри, па дури можат да го подобрат […]

Мода

Психологија на боите: Носењето на овие нијанси докажано го подобрува расположението

Во деновите кога има недостаток на сонце и градските улици се обоени во сива боја, расположението на многумина е многу кревко и генерално лошо. Многумина ја гледаат зимата како период […]

Живот

5 совети со чија помош полесно ќе го преживеете враќањето на работа после годишниот одмор

Годишните одмори веќе полека им завршуваат на сите. Училишната настава само што не почнала, се приближуваат факултетските рокови, сè се враќа во вообичаената рутина, а изгледа дека и времето ни […]