Ознака: Роберто Манчини

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити е најлошиот англиски клуб во историјата на Лигата на Шампионите!

По поразот во Дортмунд, со кој неговиот клуб ја затвори европската сезона, тренерот на Сити, Роберто Манчини, инсистира дека неговиот клуб нема причина да се срами.  Актуелниот англиски шампион заврши […]

Меѓународен фудбал

Манчини можел да го ангажира Торес пред Челзи

Тренерот на екипата на Манчестер Сити, Роберто Манчини, потенцира дека имал прилика да во својот клуб го доведе Фернандо Торес, пред трансферот да го реализира Челзи. Италијанецот на клупата на […]