Ознака: рочиште

Вести

Нинџа: имам сознанија дека ДУРЛОВСКИ, ДАМОВСКИ И БЕТМЕН беа плаќани од ВМРО-ДПМНЕ

„Зоран Заев, Зоран Верушевски и Оливер Спасовски беа следени од Петтата управа. Има документација за ова. Петтата управа почна да ги следи кога почна објавувањето на бомбите. Следевме и новинар. […]

Вести

Илиоски: Заев доколку навистина е загрижен за судството, треба да покаже почит кон него и да се појави на рочиште

Јавноста деневовие е вознемирена од написите дека голем дел од кабинетот на Зоран Заев не само што бил гонет за криминал, туку имало и судски пресуди против нив, кажа Илиоски. […]

Вести

Нови детали од денешното рочиште за „Диво Насеље”

Седуммина сведоци на одбраната денеска сведочеа во Врховниот суд во Скопје за случајот за хоророт во кумановската Дива Населба. Рочиштата повторно ги отворија вратите за очите на јавноста.Денеска неколку сведоци […]

Вести

Денес ќе се одржи рочиште за професорите од Економскиот Факултет кои примаа поткуп

Во Кривичниот суд денеска се одржува рочиште за случајот „Еразмус“ во кој професори и демонстратор од Економскиот факултет во Скопје, како и управител на бифе, се осомничени за примање поткуп.Основното […]

Вести

Италијанскиот конзул Филипо Kандела го одложи последното рочиште за „Поткуп“

На денот кога беше закажана, па одложена главната расправа за случајот „Поткуп“, причината што ја наведе осомничениот – лидерот на СДСМ, Зоран Заев, е дека бил на средба со италијанскиот […]

Вести

Ново рочиште за терористичката акција во Куманово

Во Кривичниот суд во Скопје, ново рочиште за терористичката акција во Куманово. Седницата е затворена поради сведочењето на заштитените сведоци.Судењето неофицијално почнува по трет пат од почеток, откако пред една […]