Ознака: Сашо Тасевски

Вести

Сашо Тасевски останува на чело на Биро за јавна безбедност на МВР, одлучи Владата

Сашо Тасевски останува на чело на Биро за јавна безбедност на МВР, одлучи Владата Министерот Оливер Спасовски предложи, а Валдата прифати Сашо Тасевски да биде именуван за директор на Бирото […]

Издвојуваме

НИЕ СМЕ ВО ВОЈНА, А ЈА СВИРКАМЕ БЕТОВЕНОВАТА ДЕВЕТА

Под закрилата на паниката што ја создаде епидемијата од корона со сите наши попатни локални курназлаци за виење ора без маски, верски собир во Струга без физичка дистанца, полициски спотови […]

Издвојуваме

Сашо Тасевски: Дали сте чуле за терминот “колективна ментална распаљотка”?

Сашо Тасевски: Дали сте чуле за терминот “колективна ментална распаљотка”? Уште ви се чини нормално што за викенд ве држат затворени од 16 часот до другиот ден ко заморчиња? Уште […]