Ознака: северина

Сцена

Облече прекратко фустанче: Северина ги истакна долгите секси нозе во мрежести хулахопки позирајќи покрај македонската пејачка

Хрватската пејачка Северина овие денови е во Белград каде ја најавува својата турнеја која ќе се одржи таму идниот месец, но и времето таму го искористи за гостување во српското […]

Сцена

Северина осудена за семејно насилство, му се заканувала на поранешниот

Хрватската пејачка Северина Којиќ е осудена за семејно насилство во загрепскиот суд поради тоа што упатила закани кон српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, со кого го има синот Александар. Поповиќ поради […]

Сцена

Северина во ултра краток шорц ги “запали“ фановите

Една од најпознатите пејачки во регионот, Северина Којиќ, повторно плени со изгледот. Нејзиниот Инстаграм е полн со “голицкави“ фотографии кои докажуваат дека пејачката никогаш не изгледала подобро, особено ако се […]

Сцена

Северина ископира легендарен стајлинг на Мадона од 80-те години

За тоа дека 80-те години се вратија во мода, добро знае и Северина, која тоа го докажа со последното сценско издание. За настап во српскиот град Лесковац, ископирала еден незаборавен […]

Сцена

Северина со нова „тура“ фотографии го запали интернетот

Хрватска пејачка Северина Којиќ (47) ги израдува своите фанови со нови секси фотографии. Таа на својот Инстаграм профил објави неколку нови слики во бикини. Фотографиите меѓу фановите предизвикаа стотици пофалби […]

Сцена

Северина пееше во Струмица ама првин дојде во Скопје кај овој познат Македонец

Хрватската пејачка и сегашна српска снаа, Северина Којиќ секое лето доаѓа во Македонија. Минатата година беше дури двапати, а ова лето 2019-то нејзината концертна станица беше Струмица. Но, пред да […]

Сцена

Северина мора да ги избрише сите фотографии со синот и повеќе не смее да објавува нови

Хрватската пеачка Северина ќе мора да ги отстрани сите фотографии од нејзиниот син Александар кои ги има објавено на социјалните мрежи, но и не смее да објавува нови. Пеачката има […]

Сцена

Кога ќе ја видите како изгледала во детството се ќе ви стане јасно како станала славна пејачка

Една од најпопуларните пејачки во регионот Северина Којиќ после кратката пауза неодамна своите фанови ги воодушеви со нејзиниот изглед промовирајќи го новиот албум. Во меѓувреме пејачката ги израдува фановите објавувајќи […]

Сцена

Северина не се откажува од бременост ни на 47 години: „Ќе му родам дете на Игор, Милан не ме истересира“

Хрватската пејачка Северина Којиќ сака повторно да стане мајка и на својот сопруг Игор Којиќ да му роди дете. И покрај тоа што има 47 години и што пред две […]

Сцена

Северина ја „бркаат“ од банки за кредит од 100.000 евра: Три месеци не платила рата, а може да и го земат и станот

Хрватската пејачка Северина иако се обидува да направи да изгледа дека е се во ред со нејзиниот живот, вистината воопшто не е таква. Снаата на Кеба ја прекина соработката со […]