Ознака: седница

Вести

Втора вонредна седница на Владата вечерва

Втора вонредна седница на Владата е закажана вечерва.На седницата ќе се дебатира за мерките за помош на семејствата погодени од синоќешното невреме во Скопско.На седницата ќе се дебатира за мерките […]

Вести

Вонредна седница на Влада: Тимови за проценка на штетите од невремето веднаш излегуваат на терен

Договорено е да се отпочне веднаш со правење на комисии за проценка на штета која ќе оди паралелно, како се расчистува теренот и се овозможува тимовите за проценка да влезат, […]