Ознака: седница

Вести

ГУЖВА НА БИХАЌКА: По скандалот на Спасовски синоќа итна седница во СДСМ

Бура незадоволство синоќа на Бихаќка откако во медиумите беше разоткриен обидот на СДСМ да фабрикува скандал.   Партиски извори велат дека партијата свикала итен состанок на кој партиското раководство се координирало […]

Локална самоуправа

Аеродром: Во понеделник 56-та седница на Советот

На 17.10.2016 година (понеделник) со почеток во 16:30 часот во просториите на Општина Аеродром ќе се одржи 56-та седница на Советот на Општината.На дневниот ред на седницата се следните точки: […]

Вести

Закажана е седница за буџетот за 17 октомври

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски за 17 октомври го закажа почетокот на 125. седница на која пратениците треба да расправата за Предлог-буџетот за 2017 година.Владата го достави […]

Вести

Собраниската седница прекината поради немање кворум

– Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски поради недоволниот број пратеници ја прекина 120. седница, а продолжението ги закажа за во 14 часот.На дневен ред на оваа седница се Извештајот за […]

Вести

На Јанева и се слоши, седницата одложена за утре

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот.Како што јавува репортерот на ТВ Нова, седницата иако требаше да трае до 23 часот, […]

Вести

Собранието на Република Македонија денеска ќе одржи три седници

Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за земјоделство, шумарство и водостопанство, за образование, наука и спорт и Законодавно-правната комисија.Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе расправа по Предлог-законот […]

Вести

Собраниска седница за состојбата со поплавите што го зафатија Скопје и околината

Собранието на Република Македонија за денеска напладне ја закажа посебната седница посветена на состојбата во поплавените подрачја од невремето што се случи на 6 август годинава во Скопје и околината.На […]

Вести

Итна собраниска седница за состојбата со поплавите закажана за недела

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски во договор со координаторите на пратеничките групи, одлучи да закаже посебна седница на Собранието посветена на состојбата во поплавените подрачја, за 14 […]