Ознака: сендвич

Кулинарство

Вкусен, крцкав и полн со фил: Ова е најдобриот топол сендвич на сите времиња

Не постои личност на светот која не сака богат сендвич, без разлика дали е тоа за појадок, ручек или вечера. Токму затоа денеска ви претставуваме еден рецепт за топол сендвич […]

Занимливости

Има фобија од храна и јаде само две намирници: Ејприл е преплашена кога гледа дека другите не бираат, а таа едвај се осудува на ова

29-годишната Ејприл Грифитс е мајка на две деца која цел живот консумира само една работа. Станува збор за сендвич со кашкавал, со малку чипс. Тоа е нејзиниот појадок, ручек и […]

Вести

Непознати таблети ставени во сендвич на родилка на ГАК

Медицинска сестра од Клиника за гинекологија и акушерство вчера вечерта пријавила дека на Клиниката, каде била примена родилка со породилни болки, дошле три машки лица.Лицата биле познаници на родилката кои […]