Ознака: силувања

Избор на уредникот

Шведска од Нашата Младост Веќе не Постои! Силувања, Шеријат и Зони вон Досег на Полицијата!

Во Шведска постојат 61 област кои се вон контрола на полицијата и државата, пишува во најновиот Шведски полициски извештај, “Utsatta omraden 2017 (Ранливи области 2017 година). Во овие области, попознати […]

Вести

Сириски професор: Мигрантите се преселуваат за ку*ви и богат живот

Професорот Басам Тиби во интервју дадено неделава, тврди дека масовните сексуални напади во Келн се резултат на „системот на вредности на мигрантите“ – гневни се затоа што не ги пречекал […]

Вести

Масовни силувања на фестивали во Шведска: Јавноста го вперува прстот кон мигрантите?!

Минатиот викенд во Шведска беа одржани два музички фестивали кои, наместо по учесниците и добрата забава, ќе се паметат по најголемиот број масовни сексуални малтретирања.Полицијата од Карлстад објави дека примила 32 […]