Ознака: силување

Црна хроника

Велешанец заврши во притвор поради силување

Велешанец заврши во притвор поради силување Во два наврати, во два дена ја силувал својата комшивка. М.С. е задржан за понатамошна постапка, а за настанот е запознаен Јавен обвинител. Увид […]

Црна хроника

Професор обвинет за силување на малолетно лице се самоуби во затвор!

Професор обвинет за силување на малолетно лице се самоуби во затвор! Денеска ја добивме информацијата дека Професор кој беше под истрага за обид за силување малолетничка, си го одзел животот. […]

Занимливости Сцена

Рон Џереми, поранешна пoрнo ѕвезда може да добие 200 години затвор

Рон Џереми, поранешна пoрнo свезда може да добие 200 години затвор Џереми, еден од најпопуларните актери во неговиот жанр во 20 век, е обвинет за неколку случаи на силување. Пред […]

Црна хроника

Обид за силување, па потоа и закана за објавување на фотографии на интернет

Обид за силување, па потоа и закана за објавување на фотографии на интернет СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Н. (21) од Теарце – Тетово, поради постоење основи на сомнение за […]

Црна хроника

Обид за силување во Куманово на 9 годишно девојче

Обид за силување во Куманово на 9 годишно девојче СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.А. (31) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “полов напад […]

Црна хроника

67-годишен гостиварец силувал дете, доби пријава и побаран е притвор

67-годишен гостиварец силувал дете „Осомничениот делото го сторил на 2 април 2020 година, кога искористувајќи го претходното познанство со детето – жртва, го повикал во простории на старото училиште. Детето […]

Вести

Коронавирусот ја спасил од силување: Девојка со кашлање го избркала напаѓачот

Кинескиња со кашлање избркала маж, кој сакал да ја силува. Таа му кажала дека само што се вратила од кинескиот град Вухан, по што силувачот избегал. Осомничениот, идентификуван од полицијата […]

Живот

Почина храброто дете кое ја спаси својата мајка од силување, но се здоби со тешки повреди на черепот

Шеснаесетгодишното дете кое ја спаси својата мајка од силување почина 19 месеци откако напаѓачот му го смачка черепот. Иван Вања Крапивин добро се опоравуваше иако изгуби поголем дел од челната […]

Занимливости

Гола скокна од шести кат во Дубаи и преживеа: Преубавата манекенка конечно ги откри деталите

Руската манекенка, 23 годишната Екатерина Стетсјук, која бегајќи од маж кој сакал да ја силува, скокнала од шести кат во хотел во Дубаи. Таа тврди дека шефот кој е Пакистанец, […]

Вести Црна хроника

Мигрант силувал мајка на три деца во Адашевац

Државјанката на Авганистан, Арабзада Нози (25) пријавила во полиција дека е силувана во прифатниот центар за мигранти во Адашевац во близина на Шид, по што останала бремена. Неа повеќе пати […]

Сцена

Славниот актер обвинет: Нападнал 22 годишна девојка во својата вила во Париз! ?

Популарниот француски актер Жерар Депардје е обвинет дека силувал 22 годишна актерка во Париз. Жерар француската актерка го пријавила во полиција и навела дека непријатниот настан се случил на седми […]

Црна хроника

Две силувања во Струмица – сторителот познат на полицијата

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против O.Х (35) од Струмица  поради постоење на основано соменение дека пријавениот сторил  две кривични  дела […]