Ознака: сирење

Кулинарство

Изрендан, па запечен: Рецепт за неодолив компир со сирење кој ќе го обожувате

Внимателно измешајте ги сите состојки, а потоа ќе може да уживате во овој едноставен, но превкусен рецепт. Здодевни ви се класичните методи за подготвување компири? Зошто не пробате печен компир […]

Кулинарство

Најдобриот рецепт за тегнети банички со спанаќ и сирење

Одличен рецепт за вашите празнични трпези. Потребни состојки: 300-400 мл млака вода Околу 1 кг брашно 50-100 мл масло 1 лажица сол Малку печиво(може и без него) Начин на подготовка: […]