Ознака: сирење

Кулинарство

Леб печен со јајца, сирење и домат, брза вечера за само 15 минути!

Дури нема да мора да одите во продавница затоа што веројатно веќе ги имате овие состојки во кујната! Состојки: Половина леб Четири јајца 200 ml јогурт 30 ml масло Лажичка […]

Кулинарство

Богата лазања со сирење што се топи во уста, готова за 30 минути!

Состојки: 400 грама тестенини 200 грама младо сирење 250 грама тврдо сирење Две конзерви домати излупени Сушен оригано или босилек бибер Пармезан Подготовка: Сварете ги тестенините во зовриена вода пет […]

Кулинарство

Панцероти полнети со фил од сирење: Рецепт за воздушни печива, повкусни од оние од пекарницата

Ако не знаете што да подготвите за појадок или вечера, и ви се допаѓа тесто, оставете го вашиот избор да биде панцерота полнета со фил од сирење. Послужете ги со […]

Кулинарство

Брзи „полжавчиња“ со сирење и шунка: Рецепт за сласно печиво кое веднаш ќе исчезне од чинијата

Фино печиво е прекрасен избор за доручек, а доколку е полнето со шунка и сирење тогаш само по себе е неверојатно. Ви го претставуваме рецептот за едноставни полжавчиња полнети со […]

Кулинарство

Вкусна и мека погача од стар леб: Печиво со сирење и шунка кое се прави за ‘момент’

Лесната подготовка и едноставните состојки го прават овој рецепт омилен за младите домаќинки! Состојки: – 10 јајца – 350 мл. млеко – 2 лажици сенф – сол, бибер – 1 […]