Ознака: словенски јазик

Кошарка

Срам ми е што не го научив словенечкиот јазик

Српскиот кошаркарски стручњак Игор Кокошков кој ја предводеше Словенија до титулата европски шампион изјави дека единствена работа од која се срами за времето поминато на селекторската позиција е тоа што […]