Ознака: снег

Вести

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: УХМР со најава за снег – еве колку ќе се спуштат температурите викендов

Од утре под влијание на многу студена воздушна маса од најсеверните географски ширини, времето ќе биде многу студено со умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. […]

Uncategorized

Пандите сакаат снег

Жителите на Москва не беа единствените кои оваа недела уживаа во снегот. Пандата Динг Донг е снимена во московската зоолошка градина како ужива во зимската идила. Од снимката може да […]

Вести

Британија најавува ледена снежна бура „Дарси“

Британските метеоролози најавија пристигнување на ледена снежна бура „Дарси“, која викендов ќе го погоди југоистокот на Англија со снег и до 30 сантиметри и леден воздушен бран од Русија. Во […]

Вести

ВЕЧЕРВА СНЕГ БЕЗ СПРЕСТАН ПАЃА НА ОВОЈ ПАТЕН ПРАВЕЦ- ова предупредување не го игнорирајте доколку сте на пат!

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено по влажни коловози. Врне снег на Попова Шапка. Од Македонија пат предупредуваат дека на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и […]

Вести

УБАВИ ВЕСТИ – од понеделник повторно снег, а еве какво ќе биде времето овој викенд

Потопло време со сончеви периоди не очекува до понеделник, по што поради продор на студена воздушна маса ќе настапи заладување со врнежи кои ќе преминат во снег. Според прогнозата на […]