Ознака: снег

Вести

Снег во Сахара

Додека јануари носи снег во многу краеви на светот, во Сахара или на Блискиот исток тоа не е толку вообичаено. Сепак, овие денови ситуацијата таму е поинаква. Снег падна во […]

Вести

Претежно облачно и студено, попладне нови врнежи од снег

Времето денеска во земјава ќе биде претежно облачно и студено, попладне и во вечерните часови ќе има нови врнежи од снег, позастапени и пообилни во западните делови. Само во крајните […]

Живот

Атрактивна шпанска водителка вежба јога гола на снегот

Атрактивната шпанска водителка Кристина Педроче ѝ пркоси на снежната бура Филомена на свој начин. Таа излезе надвор на снегот за да вежба јога сосема гола. На Instagram ја следат скоро […]

Вести

Облачно, во западните делови дожд, а на планините снег

Времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со кратки сончеви периоди, во западните делови со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе паѓа снег. Кон крајот на денот […]

Вести

ДЕЦАТА ОВОЈ ВИКЕНД ИМААТ ПРИЧИНА ЗА РАДОСТ- еве што најавува УХМР за во сабота и недела

За време на викендот под влијание на циклонска активност и влажна воздушна маса ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег. УХМР најавува дека повремено […]

Вести

УХМР најавува снег: Еве ги деталите за временската прогноза денес, во наредните денови не очекува целосен пресврт

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, во источните делови со повремени сончеви периоди. Во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините за слаб снег. […]

Вести

ЌЕ СЕ ОТВОРИ ЛИ СКИ СЕЗОНАТА НАБРЗО: Во овој туристички центар денеска врне снег без престан

Прогнозата на метеоролозите очигледно се исполнува. Денеска снег без престан врне на Попова Шапка, а ова е добар знак за сите љубители на ски спортовите бидејќи тоа значи дека наскоро […]