Ознака: совет

Живот

Ако имате бенка на некое од овие места, ќе ве следи среќа во животот

Поаѓајќи од принципите на древните култури кои проучуваат различни сегменти на животот, а со тоа и бенките на телото, тешко е да се заобиколи хиндуизмот. Се верува дека бенките на […]

Живот

Како да се ослободите од чешањето по убод од инсект?

Со почетокот на топлото време, започнува и сезоната на комарците и другите слични инсекти. Овој трик ќе ви помогне многу лесно да се ослободите од досадното чешање предизвикано од убодот […]

Нега и убавина

Започнете го денот со чаша топла вода и банана

Бананата е богата со минерали, витамини, влакна и други хранливи состојки и е вистинска енергетска бомба за нашиот организам, бидејќи ја дава сета потреба енергија за вршење на секојдневните активности. […]

Живот

Поминувајте пет минути секој ден во оваа позиција и ќе излечите дури осум најчести болки

Поминувајте пет минути секој ден во оваа позиција и ќе излечите дури осум најчести болки Одвојте малку време за оваа вежба и ќе направите многу за своето здравје. Дигестивни проблеми, […]

Занимливости

Во пресрет на Велигден: Еве како со сигурност да победите во кршењето со јајца

Велигден е најголем христијански празник на кој најмногу се радуваат децата кога треба да се кршат со јајца. За да бидете убедено дека вашето јајце ќе победи придржувајте се на […]

Живот

Афтите настануваат поради стрес, поради слаб имунитет или болести на желудникот

Афтите се ранички во усната шуплина што се појавуваат кај 20% од луѓето. Тие почесто се појавуваат кај жените и помладата популација. Стресот, слабиот имунитет, анемијата, заболувањата на желудникот и […]