Ознака: состојба

Вести

Нови 234 случаи на коронавирус, починаа 25 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.907 тестирања, а регистрирани се 234 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – […]

Вести

УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 37 лица, а регистрирани се нови 86 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 808 тестирања, а регистрирани се 86 нови случаи на Ковид 19 во: Скопје […]

Вести

Заразата се шири дома- Нема дополнителни мерки за затворање на граничните премини

Немаме дополнителни мерки за затворање на граничните премини заради тоа што е увидено дека заразата се шири дома, истакна денеска премиерот Зоран Заев. Буквално, посочи, сите земји се со одредени […]

Вести

Зголемен бројот на приеми во болниците, масовна вакцинација се планира во април

Болниците се полнат со ковид-пациенти, во целата земја се хоспитализирани 1427 позитивни и сомнителни на коронавирусот, само во Скопје биле примени 79 во едно деноноќие. Според министерот Венко Филипче, во […]