Ознака: србија

Балкан

Изненадувачки но Србија и Македонија имаат најмногу резерви на злато на Балканот

Изненадувачки но Србија и Македонија имаат најмногу резерви на злато на Балканот Србија за една година ги зголемила своите резерви на злато за повеќе од 10 тони и во моментов […]

Вести

Од следната недела влез во Србија, Косово, Црна Гора и БиХ без ПЦР-тест

Mакедонските државјани од понеделник, 12 октомври, ќе може да влезат во Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина без негативен ПЦР-тест. Исто така, и државјаните на овие четири земји […]

Балкан

Коронавирус уште на стартот на учебната година во Србија: Го испратиле детето на училиште, иако чекале резултати од тестирање

Уште првиот ден коронавирусот влезе во белградско основно училиште, а против родителите на детето кое е заразено, Министертвото за образование поднело пријава до Центарот за социјална работа против повреда на […]

Балкан

Нестабилно во регионот: 22 лица починати во БиХ, Бугарија бележи драстичен скок на новозаболени лица

Романија во еден ден повторно забележа повеќе од 1.000 нови случаи на коронавирус, додека во Босна и Херцеговина рекорден број на смртни случаи – 22 лица починаа во изминатите 24 […]

Балкан

Деветмина починати за 24 часа во Србија, 330 се заразени: Вкупен број жртви од коронавирус е 582

Според последните податоци, 330 новозаразени пациенти од коронавирусот се регистрирани во Србија во последните 24 часа. За жал, во тој период починале уште 9 лица, така што вкупниот број на […]

Занимливости

Овој дедо од Србија стана хит: Погледнете каква заштитна маска носи во автобус

Дедо од Белград стана хит на интернет, а голем дел од луѓето кои коментираат не можат да утврдат дали станува збор за “кабриолет“ маска или добар принт. На фотографијата која […]

Балкан

Во Србија, 426 нови случаи, осум мртви, 205 пациенти на респиратор

Новите 426 новозаразени од коронавирус, осум смртни случаи и зголемувањето на бројот на заразени пациенти на респираторите, е 24 часовниот  биланс на епидемиолошката состојба во Србија за денес. Во изминатите […]