Ознака: србија

Балкан

Во Србија, 426 нови случаи, осум мртви, 205 пациенти на респиратор

Новите 426 новозаразени од коронавирус, осум смртни случаи и зголемувањето на бројот на заразени пациенти на респираторите, е 24 часовниот  биланс на епидемиолошката состојба во Србија за денес. Во изминатите […]

Балкан

Во Грција “врие“ од туристи со коронавирус, најголем дел се од Србија

Од 295 позитивни случаи кај туристите во Грција, 76 отсто, односно 225 се од балканските земји, а Србија е прва со најголем број заразени меѓу „увезените случаи“на Ковид-19, согласно податоците […]

Балкан

Вучиќ за зголемувањето на бројот на пациенти во Белград и Нови Сад: Повеќе не знаеме каде да ги сместиме луѓето

Претседателот Александар Вучиќ за време на посетата на работите за изградба на „Дедиње 2“ рече дека повеќе не се знае каде да се сместат пациенти заразени со коронавирусот и дека […]

Балкан

Во Смедерево во болницата се сместени околу 160 случаи на КОРОНА, забрзува пандемијата

Во Смедерево во болницата се сместени околу 160 случаи на КОРОНА, забрзува пандемијата Доктор Ненад Ѓорѓевиќ изјави за тамошните медиуми дека во Смедерево во болницата се сместени околу 160 случаи на […]

Балкан

Синоќа мирно на протестите во Србија, главно се седеше, ама се заигра и оро

Третиот ден протести пред Собранието на Србија во Белград, како и во неколку други српски градови, синоќа помина главно мирно, за разлика од претходните две вечери во Белград, јавуваат српските […]

Балкан

Мирно се одвиваат протестите пред српскиот Парламент

Протестите кои се одржуваат вечерва пред српскиот Парламент засега се одвиваат мирно и без поголеми тензии. Граѓаните за денешниот протест беа известени преку социјалните мрежи дека ќе се „протестира со […]