Ознака: Стево Пендаровски

Вести

ФОТО: Пендаровски признава дека вчерашните инциденти биле планирани и неизбежни

Вчера во Собранието на Република Македонија надвор од деловникот и на нелигитимен начин за претседател беше избран Талат Џафери од ДУИ. Овој потег го навлече гневот на граѓаните кои влегоа […]

Вести

Караница во СДСМ: Пендаровски и Зекири бараат Џеват Адеми, а не Талат Џафери да биде претседател на Собрание!

По превирањата во СДСМ околу изборот Талат Џафери да биде претседател на Собранието, поставен преку диверзијата со Оливер Спасовски, фаворит на Стево Пендаровски и Мухамед Зекири за претседател на собранието […]

Вести

Пендаровски повторно ги лаже луѓето: Тврди дека СДСМ води според анкетите, исто како што велеше во 2014 година кога доживеа силен пораз!

Поразениот претседателски кандидат и актуелен носител на опозициската листа во ИЕ 1 Стево Пендаровски повторно е во акција да го залажува партиското членство дека „опозицијата водела на сите анкети“ во […]

Вести

Стево Пендаровски одби да се соочи со Никола Попоски- столчето остана празно

Најголемата македонска опозициона партија која отворено се залага и бара телевизиски дуели и соочувања за време на изборни кампањи, повторно одбива да седне на иста маса со претставници на владејачката […]

Вести

Телма со последната анкета ја закопа лажната еуфорија на Пендаровски!

Дури и опозициската Телма го демантира носителот на опозициската коалиција во првата изборна единица Стево Пендаровски. Дека опозицијата пред секои избори ја фаќа лажна еуфорија не е нешто ново. И […]

Вести

Со денови теренските посети на СДСМ се базираат врз големоалбански сон

Носителот на кандидатската листа на СДСМ во првата изборна единица кој претрпе тежок пораз на претседателските избори пред две години, Стево Пендаровски, одржа говор пред албанското знаме кое е двојно […]

Вести

Се палат на зборот „стока“: Пендаровски за македонскиот, Саше Политико за американскиот народ вели дека е стока

Следејќи го примерот на Стево Пендаровски кој македонскиот народ го нарече стока, новинарот Саше Ивановски Политико како по иста матрица со исти навреди, но кон американскиот народ. Ивановски очигледно е […]

Вести

Кој стоеше зад терористичкиот напад во Диво Насеље: Средбите со терористи од Косово доказ дека СДСМ стои зад терористичките напади?

Помина речиси година и половина од терористичкиот напад на Македонија кој се случи во кумановската населба Диво Насеље, во која животот го загубија оссумина херои кои застанаа на браникот на […]