Ознака: стил

Живот

Тајната е во златните рачки: Детаљ што веднаш ќе го подобри изгледот дури и на најобичната кујна

Ако сакате да го промените изгледот на целата кујна со еден детаљ, доволно е да ставите златни рачки. Тајната е во златните рачки: Детаљ што веднаш ќе го подобри изгледот […]

Сцена

Сека Алексиќ воодушеви со СТАЈЛИНГОТ: Само чанта ВРЕДИ шест просечни плати

Пејачката не жали пари за тоа што и се допаѓаПејачката Сека Алексиќ сака да се дотерува, но и да носи брендирана облека во каква често ја гледаме.Таа сега објави фотографија […]

Мода

Младолико, лежерно, урбано: Брижит Макрон во модна комбинација во каква ретко би ја замислиле

Француската прва дама направила моден „исклучок“ во Париз, па привлекла големо внимание, а луѓето велат дека изгледа навистина помладо. На 21 јуни се прославувал Светскиот ден на музиката, а идејата […]

Мода

Ирина Шајк го прошетала најактуелниот моден тренд: Еве како се носи оделото ова лето

Ирина Шајк редовно докажува дека ја заслужува титулата „икона на стилот“, појавувајќи се на улиците на Њујорк во најразлични модни стајлинзи. Манекенката не се плаши од експерименти, а тоа го […]

Мода

Ниедна жена со стил повеќе не ги носи: 5 парчиња кои модните експерти ги оценија како тотален „аут“ оваа пролет

Модата се менува со молскавична брзина, па некои парчиња кои до вчера беа „ин“, денес не се на листата на пожелни парчиња. За да избегнете правење грешки, послушајте ги модните […]

Мода

ОВА ТРЕБА СЕКОЈА ЖЕНА ДА ГО ЗНАЕ: Еве како струкот да ви изгледа послаб со само еден детаљ!

Ременот е повторно една од водечките додатоци, а пролетната сезона е незамислива без неа. Овој моден детал може целосно да ја трансформира женската фигура, па затоа толку брзо го зазеде […]

Сцена

За обична прошетка носи комбинација која чини брдо пари: Сите гледаа во Розга среде улица која се прошета со шест илјади евра

Хрватската пејачка Јелена Розга (43) неодамна објави фотографии од својата прошетка, а наместо таа целото внимание го привлече нејзината комбинација која чини цело брдо пари. Имено познатата пејачка сподели фотографија […]

Мода

Кожните панталони се апсолутен хит и оваа зима: Еве како да ги носите без грешка

Сите парчиња изработени од кожа и оваа зима позиционираат високо на модната листа, а најпопуларното парче се секако – панталоните. Тие веќе неколку години се во тренд, а така ќе […]