Ознака: стил

Мода

6 клучни парчиња облека што треба да ги имате за сезоната зима 2020/21

Трендовите постојано се менуваат, но некои парчиња облека се секогаш во тренд. Ако сакате да изгледате модерно и оваа зима, инвестирајте во овие 6 парчиња. Со нив, секоја комбинација ќе […]

Сцена

Меланија Трамп уште еднаш ги оставила модните критичари без здив: Вака треба да се облекува една прва дама!

Уште еднаш докажала дека со право ја нарекуваат кралица на стилот Меланија и овој пат успеала да ги воодушеви модните критичари. Нејзината модна комбинација и овој пат била оценета со […]

Сцена

Таа веќе е репер на многу од жените: Моќниот моден стил на американската потпретседателка Камала Харис

Камала влезе во историјата. Таа беше првата Афроамериканка државна обвинителка во Калифорнија, а сега прва жена Афроамериканка која што ќе ја преземе должноста на потпретседателка на САД. Таа е моќна […]

Занимливости

Заборавете на хартијата и панделките: Овој начин на завиткување подароци го полуде светот

Јапонците се едноставно господари на разни вештини кои честопати нè оставаат без зборови. Една таква е Фурошики – традиционален јапонски метод за завиткување подароци со парче ткаенина. На овој начин, […]

Uncategorized

Тајната е во златните рачки: Детаљ што веднаш ќе го подобри изгледот дури и на најобичната кујна

Ако сакате да го промените изгледот на целата кујна со еден детаљ, доволно е да ставите златни рачки. Тајната е во златните рачки: Детаљ што веднаш ќе го подобри изгледот […]

Сцена

Црно, црно, црно… Меланија Трамп во суперефикасна комбинација во каква што ретко ја гледамe

Меланија Трамп се откажа од своите вообичаени разнобојни, бели или пак беж изданија на облека, па се појавила облечена целосно во црна боја. Првата дама на Америка во друштво на […]