Ознака: Стојанче Ангелов

Вести

Стојанче нема веќе да крши ќерамиди, сега бил функционер

Стојанче нема веќе да крши ќерамиди, сега бил функционер Еве вака објасни самиот тој во пост на Фејсбук и Твитер. Наравоучение: Глупирањето може да ве направи директор… Заврши времето кога […]

Избор на уредникот

АНГЕЛОВ МУ СЕ ОБРАТИ НА СВОЈОТ ШКОЛСКИ ДРУГАР НАЌЕ ЧУЛЕВ – ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ

Фејсбук статус на генерал Стојанче Ангелов Како прво со сигурност можам да кажам дека мојот школски другар Наќе Чулев е исклучително чесен и позитивен човек. Како второ, неспорно е дека […]

Вести

ПЕТРОВСКИ ЗА 24 АНАЛИЗА: ЗАЕВ НЕМА ПРЕМИЕРСКИ КАПАЦИТЕТИ И САМО ГИ ЗАБАВУВА ЛУЃЕТО

„Чавка на чавка очи не вади. Се е ова фарса која не гледам како е се разреши, доколк сите судии не се распушптат и изберат нови. Судиите се корумпирани, исто […]

Видео

Стојанче Ангелов се цементираше на позицијата ЦИРКУЗАНТ НА ВЕКОТ

Просто не е за верување, но имаме видео. Стојанче Ангелов се цементираше на позицијата ЦИРКУЗАНТ НА ВЕКОТ. Имено, човекот кој е УЧК ја преименува од терористичка организација во регуларна војска, кој […]

Вести Македонија

Над 1400 коментари на САМО ВИСТИНА, Филип вс. Стојанче

Еве мала анализа на коментарите, кои како река течат од сите страни по повод вечерашниот дуел на САМО ВИСТИНА помеѓу Филип Петровски и Стојанче Ангелов. Очигледно дека „генералот“ ги изиритира […]

Вести Македонија

Стојанче прв почна со говор на омраза на јавна сцена кога велеше “Немој да си играте. Ќе падне крв ако го уапсите Заев”

Стојанче прв почна со говор на омраза на јавна сцена кога велеше “Немој да си играте. Ќе падне крв ако го уапсите Заев”… Ова како коментар се појави на социјалните […]

Вести

Ги држи ли Заев Поповска, Ангелов и Ристовски со нешто или навистина поддржуваат двојазичност?

Претседателката на ДОМ Лилјана Поповска, академикот Блаже Ристовски и Стојанче Ангелов од „Достоинство“ не одговараат на телефонските повици на медиумите.Покрај останатите, Курир во текот на вчерашниот и денешниот ден се […]

Вести

Отворени писма од Љубе Бошкоски и Стојанче Ангелов во Штип по вчерашните митинзи

По физичката пресметка на симпатизерите на Достоинство и Обединети за Македоија вчера додека двете партии митингуваа во истовреме во Штип, денеска градот е преплавен од летоци од кои едниот е […]