Ознака: супер куп

Издвојуваме

Скопје домаќин на светскиот спектакл Реал Мадрид-Манчестер Јунајтед

Дуелот меѓу актуелните победници во Лигата на шампионите Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед како освојувач на Лига Европа, ќе почне од 20:45 часот, а од ФФМ апелираат сите кои ќе […]

Меѓународен фудбал

Реал Мадрид пристигна во Скопје!

Фудбалерите на европскиот првак Реал Мадрид пристигнаа во Скопје.Скопје денеска и утре е центар на фудбалска Европа, Реал Мадрид утре во 20:45 го играат натпреварот од Суперкупот на Европа против […]

Меѓународен фудбал

Започна аплицирањето за билети за Супер купот на УЕФА Скопје 2017- еве ги сите детали

Аплицирањето за билетите за Супер купот на УЕФА што на 8.август ќе се игра на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје стартуваше денеска и на располагање се 23.000 билети односно […]

Вести

Груевски: Стадионот подготвен за Супер купот во фудбал

Финишираат подготовките за фудбалскиот Супер куп кој ќе се одржува во Скопје. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес ја посети националната арена каде изврши увид во градежните работи истакнувајќи дека […]