Ознака: Тања Савиќ

Сцена

ПО ДОЛГАТА СУДСКА БИТКА, ТАЊА САВИЌ ДОБИ СТАРАТЕЛСТВО НАД ДЕЦАТА

Пејачката Тања Савиќ го доби судскиот спор против сопругот Душан и доби старателство над своите два сина Максим и Ѓорѓе. Таа објави на „Инстаграм“ дека конечно ќе биде заедно со […]

Сцена

„ИМА ДЕВОЈКА КОЈА СЕ ПОТПИШУВА ВО МОЕ ИМЕ“ Преку солзи, Тања Савиќ ги откри ДЕТАЛИТЕ НА БОРБАТА за нејзините синови

Пејачката Тања Савиќ беше искрена во шоуто, па призна дека најмногу го сакала Душан Јованчевиќ, нејзиниот поранешен сопруг кој ги однесе своите деца во Австралија пред една година без согласност […]

Сцена

Тања Савиќ заминува за Австралија: Следува средба со сопругот и голема борба

Српската пејачка Тања Савиќ од април води битка за своите деца со сопругот Душан Јованчевиќ. Блиц пишува дека наскоро таа ќе се сретне со него, а судењето е закажана за […]

Сцена

Првиот човек на Гранд со шокантно признание: Мислев ќе биде втората Цеца, вложував многу во неа, но самата си е крива за сѐ

Еден од најмоќните и најбогатите луѓе во соседството, директорот на Гранд продукција Саша Поповиќ не само што има милиони, туку има направено и еден куп ѕвезди. Но признал и дека […]

Сцена

Тања Савиќ со потресни детали за синовите: Еве за што го молеле нивниот татко

Пеачката Тања Савиќ по неколку месеци молчење, одлучи да ги раскаже сите детали од бракот со нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ, кој без нејзино знаење во април во оваа година ги […]

Сцена

Пејачката во солзи: Тања Савиќ пет дена ги нема видено и слушнато децата, оваа болка повеќе не ја крие!

Пејачката Тања Савиќ веќе со месеци не крие во јавноста дека ги нема видено своите деца кои поради коронакризата заминаа кај татко им во Австралија без нејзино знаење. Денеска таа […]

Сцена

Тања Савиќ го пријавила сопругот во полиција?

Српските медиуми јавуваат дека пејачката наводно го пријавила сопругот во полиција за психичко и физичко малтретирање. Тања Савиќ открива која е вистината. Српската пејачка Тања Савиќ осамна на насловните страни […]