Ознака: Твитер

Tweet Избор на уредникот

Конопова ќе прави машки харем. Експлицитен твит

Конопова ќе прави машки харем. Експлицитен твит Таа е контроверзна. Сметавме дека овој твит треба да го видите. Па ценете сами. ЈАВЕН ОГЛАС: Се бараат практиканти за мојот машки ХАРЕМ, […]

Вести

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција Познато е дека Фејсбук и Твитер одамна си ги поставуваат правилата за објавување како што им одговара […]

Вести Технологија

УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија

УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија На Твитер се појави маил на кој се поставен фајл за симнување со листа на маили од вработени во […]

Црна хроника

Твитер: Исчезната е Александра Скорниева од Велес, 29 г. Домот го напуштила во 8:15 утрово

Твитер: Исчезната е Александра Скорниева од Велес, 29 г. Домот го напуштила во 8:15 утрово Вечерва повеќе твитерџии сигнализираа дека е исчезната девојка во Велес. Дечки, посебно вас од Велес, […]

Вести

Тепаното девојче раскажува: Почнаа да ме тепаат од кај “Тоше” па ме однесоа во зградата (видео)

Тепаното девојче раскажува: Почнаа да ме тепаат од кај “Тоше” па ме однесоа во зградата Фуркан Салиу на својот Твитер профил објави потресно сведоштво на девојката која двајца штипјани со […]

Црна хроника

Реакции на Твитер за тепачите од Штип, го открија нивниот идентитет

Реакции на Твитер за тепачите од Штип. Како прво ги објавија како изгледаат а потоа и имињата нивни. Ова се кучињата кои немилосрдно тепаат девојче. Дечки, да не ве бараат […]

Сцена

Дуа Липа најави деќа ќе се откаже од својот твитер профил и своите над 4 милиони следбеници

Дуа Липа најави деќа ќе се откаже од својот твитер профил и своите над 4 милиони следбеници Дуа Липа се откажа од Твитер заради своето ментално здравје. Присуството на 24-годишната […]

Занимливости

Цел живот погрешно ги користиме ќесите за мраз – еве како всушност се употребуваат тие

На социјалната мрежа Твитер се појави едно видео на кое девојка открива како правилно се користи ќеса за мраз. На снимката која го обиколи интернетот е прикажана едноставна метода со […]

Uncategorized

Твитер забранува политички огласи

Компанијата „Твитер“ денеска соопшти дека ќе ги забрани сите видови политичко огласување на оваа социјална мрежа ширум светот. Извршниот директор на компанијата Џек Дорси на Твитер наведе дека досегот на […]

Македонија

Столтенберг: Со нетрпение ја очекувам Северна Македонија наскоро да влезе во нашата Алијанса

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на Твитер објави дека телефонски разговарал со премиерот Зоран Заев. – Добар телефонски разговор со премиерот Зоран Заев за реафирмирање на посветеноста на НАТО […]