Ознака: Твитер

Свет

Овие компании ќе работат од дома до 2021 година или – засекогаш

Додека коронавирусот продолжува да се шири низ целиот свет, но и во Соединетите држави, компаниите се помируваат со новата реалност кога станува збор за бизнисот, а многумина ги ревидираат своите […]

Вести

Трамп призна дека понекогаш се кае откако ќе објави некој твит

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека понекогаш се случува да зажали откако ќе објави нешто на Твитер, дополнувајќу дека знае да биде импулсивен на таа социјална мрежа и оти […]

Tweet Избор на уредникот

Конопова ќе прави машки харем. Експлицитен твит

Конопова ќе прави машки харем. Експлицитен твит Таа е контроверзна. Сметавме дека овој твит треба да го видите. Па ценете сами. ЈАВЕН ОГЛАС: Се бараат практиканти за мојот машки ХАРЕМ, […]

Вести

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција Познато е дека Фејсбук и Твитер одамна си ги поставуваат правилата за објавување како што им одговара […]

Вести Технологија

УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија

УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија На Твитер се појави маил на кој се поставен фајл за симнување со листа на маили од вработени во […]

Црна хроника

Твитер: Исчезната е Александра Скорниева од Велес, 29 г. Домот го напуштила во 8:15 утрово

Твитер: Исчезната е Александра Скорниева од Велес, 29 г. Домот го напуштила во 8:15 утрово Вечерва повеќе твитерџии сигнализираа дека е исчезната девојка во Велес. Дечки, посебно вас од Велес, […]

Вести

Тепаното девојче раскажува: Почнаа да ме тепаат од кај “Тоше” па ме однесоа во зградата (видео)

Тепаното девојче раскажува: Почнаа да ме тепаат од кај “Тоше” па ме однесоа во зградата Фуркан Салиу на својот Твитер профил објави потресно сведоштво на девојката која двајца штипјани со […]

Црна хроника

Реакции на Твитер за тепачите од Штип, го открија нивниот идентитет

Реакции на Твитер за тепачите од Штип. Како прво ги објавија како изгледаат а потоа и имињата нивни. Ова се кучињата кои немилосрдно тепаат девојче. Дечки, да не ве бараат […]

Сцена

Дуа Липа најави деќа ќе се откаже од својот твитер профил и своите над 4 милиони следбеници

Дуа Липа најави деќа ќе се откаже од својот твитер профил и своите над 4 милиони следбеници Дуа Липа се откажа од Твитер заради своето ментално здравје. Присуството на 24-годишната […]

Занимливости

Цел живот погрешно ги користиме ќесите за мраз – еве како всушност се употребуваат тие

На социјалната мрежа Твитер се појави едно видео на кое девојка открива како правилно се користи ќеса за мраз. На снимката која го обиколи интернетот е прикажана едноставна метода со […]