Ознака: температури

Вести

Денеска се очекува сончево време со максимална температура до 34 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 24 до 34 […]

Вести

Сончево и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот и во вечерните часови во северните делови ќе има услови за краткотраен […]

Вести

ЈУЛИ БЕШЕ НЕПРЕДЛИВИВ: Затоа погледнете ја временската прогноза за август!

Времето во јули беше навистина непредвидливо. Дожд, сонце и обратно.Погледнете какво време нѐ очекува во текот на месец август. Погледнете какво време нѐ очекува во текот на месец август.

Вести

Вонредна временска прогноза!

Кон крајот на денот, во северозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд.Во понеделник и вторник ќе преовладува променливо облачно време, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, а дневната […]

Вести

НЕКАДЕ ДОЖД, НЕКАДЕ ПЕКОЛ: Ова се температурите во Македонија!

Времето во Македонија деновиве е променливо. Во продолжение можете да ги видите температурите до 14 часот.Некаде дожд, некаде пекол. Ова се температурите во Македонија во 14 часот. Некаде дожд, некаде […]