Ознака: ТЕРОРИЗАМ

Вести

Поранешниот шеф на УБК останува во затвор – нови 30 дена притвор за Владимир Атанасовски

Kривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 му одреди нови 30 дена притвор на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Владимир Атанасовски. Поранешниот директор на УБК е осомничен […]

Избор на уредникот

Ќе стане големата – НИНЏА доставил нови 115 АУДИО СНИМКИ како докази за „27 АПРИЛ“, веројатно сам си правел отстапница

115 снимки и 20 фотографии обвинетиот Алексадар Василевски-Нинџа бара обвнилителството да му ги предаде на судот. Доколку судот ги дозволи, Нинџа сака истите да бидат изведени без присуство на јавноста. […]

Вести

Вечерва е ликвидиран напаѓачот од Стразбур

Шериф Шекат е вечерва убиен во центарот на Стразбур. По масовна операција на француската полиција која вклучила и специјални сили и хеликоптери тој е ликвидиран. Според добро упатени извори тој […]

Вести

Кој пратеник плачел по гласањето за промена на името?!

Според она што денеска се шири со брзина на светлоста низ интернетот во Македонија наводно Крсто Муковски од Вевчани плачел со липтање низ Собраниските ходници. Наводно ова го видел Антонијо […]

Избор на уредникот

Шведска од Нашата Младост Веќе не Постои! Силувања, Шеријат и Зони вон Досег на Полицијата!

Во Шведска постојат 61 област кои се вон контрола на полицијата и државата, пишува во најновиот Шведски полициски извештај, “Utsatta omraden 2017 (Ранливи области 2017 година). Во овие области, попознати […]

Избор на уредникот

Ново детално видео за терористичкиот напад во Куманово од мај 2015, не пропуштајте

Деновиве на јутјуб се појави мошне значаен видео запис за терористичките напади во Куманово од пред три години. Еве како тогаш известуваа медиумите за овој настан: Извршен е терористички напад во […]

Вести

Вооружена група од Косово тргнува кон Македонија

Како што пренесе Нетпрес безбедносната ситуација во регионов станува се понапната. Можни се инциденти од поголеми размери…      Вооружена група граѓани од Косово ги врши последните подготовки пред преминувањето […]

Вести

Пратеникот од СДС МУХАМЕД ЗЕКИРИ СЕ ИСПЛАШИ ОД РЕАКЦИИТЕ НА КОСОВО

Очигледна е нервозата во владејачката гарнитура што не може целосно да ги стави под контрола судските инстанци и да им диктира како ќе судат. Реакцијата на пратеникот на СДСМ Мухамед […]

Вести

Светот и натаму во опасност од тероризам

Поради воениот притисок на екстремистие од „Исламска држава“, Европа во 2016 година беше цел на масовни терористички напади, а голем број држави-членки на ЕУ известуваат за значително зголемување на стапката […]