Ознака: тигар

Вести

Тигар и други животни од Зоолошката во Њујорк се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ

Тигар и други животни од Зоолошката во Њујорк се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ Тигар во зоолошката градина Бронкс e позитивен на новиот коронавирус, што се верува дека е прва позната […]

Занимливости

Тигар во руски циркус се онесвести среде претстава

Тигрицата Зена, на возраст од шест години, се онесвести среде претстава кога ја изведе точката на скокање преку огнени обрачи. Несреќното животно се онесвести од болка набргу по изведувањето на […]

Видео

ПАНИКА НА ГРАНИЦАТА: Избеган тигар се прошета меѓу автомобилите-ВИДЕО

Вистинска драма се одвиваше на границата, кога на луѓето кои чекаа им смрзна крвта по она на кое беа сведоци.Додека чекаа да ја преминат границата меѓу Обединетите Арапски Емирати и […]

Занимливости

Запознајте ја Кјара; мешавина на лав и тигар

Малата Кјара родена во Нов Сибир, на која и посакуваме се најдобро, живее во семејна куќа, а се храни од домашна мачка.Борците за правата на животните предупредуваат дека хибридните животни […]