Ознака: трагедија

Црна хроника

Трагедија во Пенсилванија: Во пожар во ноќна градинка загинаа пет деца

Најмалку пет деца загинаа, а едно лице е повредено во пожар кој избил во ноќна градинка во градот Ири во Пенсилванија. Пожарот е пријавен во 01:15 часот наутро, а според […]

Црна хроника

Трагедијата на Драгутин од Крагуевац: “Ми уби сè, а утрото беа толку радосни“

Целиот свет на Драгутин Пешиќ се сруши во само еден миг. Во сообраќајната несреќа кај клучката за Пожаревац, на автопатот Ниш-Белград му загинаа синот Александар Пешиќ (42), сопругата Станица (75) […]

Црна хроника

Трагедија го потресе Загреб, убиени шестмина меѓу кои и дете

Убиецот е таксистот Игор Наѓ, кој при апсењето се самоубил. Такси возило “Шкода Октавија“ кое го возел е пронајдено на подрачјето на Брезовица, пишува “Јутарњи лист“, а радио “Сљеме јавува […]

Црна хроника

ТРАГЕДИЈА: Млад брачен пар од Скопје загина во Италија, нивното бебе преживеа

Ебубекир Сулејмани и неговата сопруга Егзона Максути, кои имале 24 години, го загубија животот во стравична сообраќајка на автопат во Италија, додека нивното шестмесечно бебе кое било на задното седиште, […]

Црна хроника

Трагедија во Србија, тригодишно девојче паднало од балкон и починало!

Телото на трагично загинатото девојче било пронајдено пред семејната куќа во Прахово кај Неготин, јавуваат српските медиуми. Според нив телото на девојчето било пронајдено утринава околу 4 часот. Во првата изјава […]

Вести

Трагедија на Монт Еверест: Тројца планинари загинаа поради исцрпеност

Тројца планинари загинаа завчера на врвот Монт Еверест, а во текот само на оваа недела седуммина ги загубија животите, што е повеќе од бројот на загинати во текот на целата […]

Црна хроника

Трагедија во Македонија: Девојка се породила дома, па бебето починало

На 04.05.2019 година во 01,30 часот во Полициската станица Крушево од Итната медицинска помош Крушево било пријавено дека во куќата на Н.П.(29) биле повикани за укажување лекарска помош, откако таа […]

Вести Регион

Трагедија во регионот: Четири жени загинаа одејќи на работа (ВИДЕО)

Телата на четири жени по повеќечасовна потрага се извлечени од коритото на реката Миљацка во Босна. Тие со автомобил излетале од патот и паднале во реката, во провалија од 100 до 200 […]

Сцена

Трагедија на настап: Пејачката паднала и починала на сцена (ВИДЕО)

Изразувајќи сочувство на семејството на починатата Фанија Кхаљилов, рускиот министер за култура објавил: “Не напушти одлична професорка, талентирана музичарка и пејачка. Пејачката била дел од татарската музичка група „Karlygach“со која настапувала […]

Македонија

ДЕН ПО ТРАГЕДИЈАТА: Болна тишина и остатоци на местото каде вчера се случи ужас (ВИДЕО)

Во очекување на официјални информации од МВР само повторуваме дека во автобусот кој вчера се преврте кај Карпалак имало 50-тина патници. Петнаесет од нив за жал починаа, ноќеска невидената сообраќајна […]

Регион

Трагедија го потресе Балканот: Се удави тричлено семејство, како и момчето што се обиде да ги спаси

Четири лица загинаа откако чамец се превртел денеска на Скадарското Езеро, во близина Врањина во Црна Гора. Се работи за тричлено семејство и момче, кое се обидело да ги спаси. […]