Ознака: Трамп

Вести Свет

Ќе му ја пренесе ли Трамп на Путин пораката од Порошенко?

Според украинските медиуми претседателот, Петро Порошенко, имал порака за рускиот претседател, Владимир Путин, но сакал на претстојниот самит на Г-20 во Аргентина лично да му ја пренесе американскиот претседател, Доналд […]

Коментари

Бејли контра волјата на Македонскиот народ

Во типичен свој стил, надвор од контрола, надвор од вообичаено дипломатско однесување и надвор од Виенските дипломатски конвенции денеска Бејли побара да се заобиколи референдумот и да се оди на […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Навреме предупредив за катастрофата

Статус на Филип Петровски од март оваа година. Каде што го деконструира местењето на конгресот визави денешната погубна политичка состојба во која што се наоѓа Македонија, а истовремено придружена со […]

Most beautiful girls

Сторми Даниел ѕвезда од филмови за возрасните промовира и крипто валути

Најповеќе ја знаете од филмовите за возрасни. Сторми Даниелс е во бизнисот повеќе од дваесет години. И е една од најатрактивните порно ѕвезди на денешницата. Има снимено преку 200 филмови […]

Контроверзни фајлови

Знаете ли кој ја поседува вселената? Не е ниту Путин ниту Трамп

Знаете ли дека постои знаме на Интергалактичката унија? Не знаевте дека такво нешто постои? Е па постои. И многу повеќе… Денис Хоуп веќе 30 години тврди дека го поседува Сончевиот […]

Избор на уредникот

Сајтот Коложег праша: кој ќе ја одбрани Македонија?

Така што во Македонија на официјалната внатрешна политичка сцена остана идеолошка пустош и само две клиентелистички врхушки на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, купени и уценети од Дип Стејт, и двете без […]

Вести

Жена му покажала среден прст на Трамп и останала без работа

Џули Бриксмен, која му покажа среден прст на претседателот на САД, Доналд Трамп кога неговата колона минуваше крај неа додека таа возеше велосипед, е отпуштена од работа.Нејзиниот потег го сликаше […]

Вести

Откриена измамата на деценијата : 25 милиони „духови“ гласале за Клинтон на последните избори

Студија  објавена од страна NPR(National Public Radio ) открива дека повеќе од 25 милиони гласови за Хилари Клинтон било потполно лажно , што значи дека демократскиот  кандидат  всушност  ги изгубил […]

Вести

Нов данок за Мексико

Претседтаелот на САД Доналд Трамп сака да воведе нов данок од 20 отсто на стоки увезени од Мексико за да се финансира ѕидот на јужната граница на државата, изјави портпаролот […]

Сцена

Погледнете како изгледал Трамп на 17 години

Актуелниот американски претседател Доналд Трамп ја започна својата кариера како бизнисмен, автор и водител на реални шоуа.Денес е една од најпознатите јавни личности во САД и светот воопшто, а на […]

Вести

Тајната служба ја приведува Мадона поради заканите до Трамп

Кралицата на поп музиката за време на женскиот марш го навредувала 45. претседател на САД.  Тајната служба која има единствена задача да се грижи за безбедноста на американскиот претседател, ќе […]