Ознака: Трамп

Вести

Трамп повика 1 милион резервисти во борба со КОРОНА ВИРУСОТ

Трамп повика 1 милион резервисти во борба со КОРОНА ВИРУСОТ За да помогне во врска со итни случаи на коронавирусот „Ковид-19“, американскиот претседател Доналд Трамп потпиша извршна наредба со која […]

Вести

Трамп нема КОРОНА, резултатите се негативни

Денеска беше јавено дека Трамп се тестирал заради можна изложеност на КОРОНА ВИРУСОТ. Предмалку светските агенции јавија дека неговите резултати се негативни, односно дека нема ВИРУС. Повеќе за Трамп прочитајте […]

Вести

Трамп прогласи вонредна состојба во САД поради коронавирусот

Претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во земјата поради ширењето на новиот коронавирус. Во своето обраќање тој истакна дека ќе распредели 50 милијарди долари за борба против Ковид-19 […]

Вести

Во Јемен убиен лидерот на Ал Каеда

Терористичката група Ал Каеда потврди дека е убиен нејзиниот лидер на Арапскиот Полуостров, Касим ал-Рајми, соопштено е на интернет страницата „Сајт“. Американскиот претседател Доналд Трамп претходно изјави дека САД го […]

Занимливости

ТРАМП СЕ ИЗНЕРВИРА ОТКАКО ЈА ИCEКОА „НЕГОВАТА“ СЦЕНА ВО „САМ ДОМА 2“: ФИЛМОТ НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕ ИСТ

Порано месецов, канадската национална телевизија CBC го емитуваше вонвременскиот „Сам дома 2“ од 1992 година, но без сцената во која накратко се појавува денес претседателот на САД – Доналд Трамп. […]