Ознака: Трамп

Вести

Доналд Трамп стана нов претседател на САД

Доналд Трамп денеска во Вашингтон положи заклетва како 45-ти претседател на САД.  Трамп беше претседателски кандидат на Републиканската партија на изборите на 8 ноември 2016 година. Претходно во два мандата […]

Вести

Услов за Путин од Трамп

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ќе понуди укинување на санкциите против Русија во замена за договор за намалување на нуклеарното оружје со Владимир Путин.   Трамп рекол дека […]

Вести

Македонците пристигнаа пред кулата на Трамп во Њујорк на протест против Сорос

Македонците од САД, од Њујорк и Њу Џерси, пристигнаа пред кулата на Доналд Трамп со цел да ја изразат нивната поддршка кон идниот претседател на САД.Македонската заедница, како што беше […]

Вести

Македонците со подршка за Трамп против Сорос

Македонците од Њујорк и Њу Џерси организирано се упатија пред кулата на новиот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк.  Целта на собирот е да се даде подршка на американскиот претседател […]

Вести

ЦИА го предупреди Трамп: Внимавај што зборуваш

Директорот на ЦИА Џон Бренан, денеска, на заминување од функцијата, упати остро предупредување до новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, кој в петокот стапува на должност, да си ги одмерува […]

Вести

Погледнете што кажа Трамп на својата прва прес-конференција

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска во Њујорк ја одржа првата прес-конференција по изборот, на која наведе дека „мисли дека Русија стои зад хакирањето“.  Трамп на прес-конфернецијата, закажана во 17 […]

Вести

Според Трамп Америка е нацистичка Германија

Доналд Трамп ја спореди САД со нацистичка Германија коментирајќи ги лажните вести за него. Новоизабраниот американски претседател ги обвини американските разузнавачки служби дека не смееле да дозволат објавување на лажни […]

Вести

Хилари Клинтон со навреди кон Трамп за неговата надворешна политика

Хилари Клинтон го лансираше најсилниот напад врз нејзиниот ривалски кандидат за претседател, Доналд Трамп, нарекувајќи го „темпераментно несоодветен“ за Овалната соба.Во последниот говор, посветен на надворешната политика, Клинтон со остар […]