Ознака: Трамп

Вести

Во САД се води безпоштедна борба меѓу левицата и десницата, меѓу Трамп и Демократската партија

Во САД се води безпоштедна борба меѓу левицата и десницата, меѓу Трамп и Демократската партија. Претседателот Трамп се постави себеси во епицентарот на „бунтот против заклучувањето“ со твитање на „Ослободете […]

Вести

Трамп повика 1 милион резервисти во борба со КОРОНА ВИРУСОТ

Трамп повика 1 милион резервисти во борба со КОРОНА ВИРУСОТ За да помогне во врска со итни случаи на коронавирусот „Ковид-19“, американскиот претседател Доналд Трамп потпиша извршна наредба со која […]

Вести

Трамп нема КОРОНА, резултатите се негативни

Денеска беше јавено дека Трамп се тестирал заради можна изложеност на КОРОНА ВИРУСОТ. Предмалку светските агенции јавија дека неговите резултати се негативни, односно дека нема ВИРУС. Повеќе за Трамп прочитајте […]

Вести

Трамп прогласи вонредна состојба во САД поради коронавирусот

Претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во земјата поради ширењето на новиот коронавирус. Во своето обраќање тој истакна дека ќе распредели 50 милијарди долари за борба против Ковид-19 […]

Вести

Во Јемен убиен лидерот на Ал Каеда

Терористичката група Ал Каеда потврди дека е убиен нејзиниот лидер на Арапскиот Полуостров, Касим ал-Рајми, соопштено е на интернет страницата „Сајт“. Американскиот претседател Доналд Трамп претходно изјави дека САД го […]

Занимливости

ТРАМП СЕ ИЗНЕРВИРА ОТКАКО ЈА ИCEКОА „НЕГОВАТА“ СЦЕНА ВО „САМ ДОМА 2“: ФИЛМОТ НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕ ИСТ

Порано месецов, канадската национална телевизија CBC го емитуваше вонвременскиот „Сам дома 2“ од 1992 година, но без сцената во која накратко се појавува денес претседателот на САД – Доналд Трамп. […]

Вести Свет

Вонредна вест: Венецуела ги прекинува дипломатските односи со САД

Венецуела ги прекинува дипломатските односи со САД, поради мешањето во внатрешните работи и обидот за предизвикување на државен удар. На дипломатските претставници на САД им се дадени 72 часа да […]

Вицотека

Вицот за Трамп кој е најпопуларен во светот: Си биле Трамп, папата, Леброн и 10 годишно дете

Си биле Доналд Трамп, Папата, Леброн Џејмс и 10-годишно дете. Се возеле во авион кога тој наеднаш почнал да се руши. Нема начин да се спасат освен да скокнат со […]