Ознака: УМС

Вести

Груевски: Села нема ни ронка храброст да излезе од Владата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се осврна и состојбата во Струга, каде се случи вистинска еколошка катастрофа, каде проблемот според зборовите на Груевски 40 дена не можеа еден пожар да изгасат, и […]

Вести

Подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица започна со подготовка на младинска програма

Денес Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица организираше панел дискусија за потребите и проблемите на младите во општина Струмица. Панел дискусијата вклучи млади луѓе претставници на повеќе категории […]

Вести

УМС во повеќе градови делеше топол чај на посетителите на Богојавленската служба

Членови УМС на ВМРО-ДПМНЕ низ повеќе градови во Македонија делеа топли напитоци на присутните на Богојавленската служба.Низ Македонија православните христијани го слават големиот христијански празник Богојавление Водици, а членовите на […]

Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ од Свети Николе порачува: “НЕ за двојазичност“

Членовите на Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе денес од центарот на градот го искажаа својот револт за воведување двојазичност во сите општини во Македонија.Едногласни се дека службен јазик […]

Вести

УМС го одбележа Меѓународниот ден на студентите со промовирање на нови мерки

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ го одбележа „Меѓународниот ден на студентите“, при што беа промовирани активните и планираните мерки наменети токму за младите во Македонија.Само за иднината година се […]

Политички партии

УМС: За разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ нуди проекти за младите

Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ изминатиот период активно работеше на промоција на програмата за млади. Промовирајќи ја програмата претставниците на УМС правеа споредба што Унијата на млади […]