Ознака: фанови

Сцена

Фановите во неверување: Шакира во бикини го покажа прекрасното тело (ВИДЕО)

Во розово бикини со реси 42-годишната колумбиска пејачка Шакира ги израдува своите фанови со нова објава на Инстаграм. Покажувајќи ги своите атрибути таа открила интересен детаљ. – Погледнете го костимот […]

Сцена

Го живее вториот живот, но не се откажува од адреналинот- фановите на Дарко Лазиќ преплашени дека тој повторно ќе настрада

Иако Дарко Лазиќ во октомври минатата година доживеа тешка сообраќајна несреќа и од тогаш го живее својот втор живот, тој се уште не се „опаметува“ од грешката која ќе ја […]

Сцена

Карлеуша сподели со фановите за проблемот по трагедијата со својата мајка- преку нејзиното тело упати јасна порака до сите жени

Јелена Карлеуша за прв пат се појави меѓу луѓе по трагедијата која ја доживеа минатиот месец откако ја загуби својата мајка Дивна Карлеуша. Пејачката која претходно во месец јануари поминуваше […]

Сцена

Сека Алексиќ ја прогласија за луда бидејќи ова го препорачува на фановите

Фолк ѕвездата Сека Алексиќ се најде во центарот на вниманието поради својата објава на социјалните мрежи. Имено пејачката предизвика гнев кај нејзините фанови бидејќи објави фотографија на која има книга […]

Сцена

Го пипкаат неговиот полов орган за среќа, а некои отидоа и предалеку со понудите: Фановите опседнати со Кристијано Роналдо

Статуата на Кристијано Роналдо поставена во неговиот роден град Фунчал во 2014 година е прилично голем мамец за туристите. Многу фанови застануваат да се фотографираат со истата, а посебно им […]

Сцена

Сплит се прости од својот капетан Оливер: Овие 10 фотографии ќе ве наежат

Сплит на величествен начин се прости од музичката легенда Оливер Драгојевиќ и го испрати на неговото последно патување кон Вела Лука, на Корчула каде денеска ќе биде погребан. Катамаранот, на […]

Сцена

Домот на Оливер Драгојевиќ завиен во црно- сограѓаните палат свеќи

Откако вчера утрото со брзина на светлината одекна веста за смртта на легендата Оливер Драгојевиќ речиси сите балкански земји му оддадоа почит присетувајќи се на неговите хитови. Родното место на […]

Сцена

Анастасија објави фотографија во костим за капење, но фановите згрозени од еден детаљ

Ќерката на пејачката Цеца со својата провокативна објава на Инстаграм ги збуни сите. Имено таа во моментов е на море од каде секојдневно објавува фотографии и ги чести своите фановите. […]

Македонски фудбал

Вардарци пречекани од бројните фанови во Скопје

По остварениот историски успех и пласманот во групната фаза од Лига Европа, фудбалерите, стручен штаб и раководството на фудбалскиот клуб Вардар ноќеска околу 2:30 часот слетаа на скопскиот аеродром „Александар […]

Сцена

Познат хрватски пејач ги шокираше фановите: Болен сум имам тумор

Оливер Драгоевиќ чии песни допираат до сечие срце, со шокантна изјава ги загрижи фановите. Познатиот пејач за медиумите изјави дека е болен и дека се бори со тешка болест. – Пронајдено […]

Ракомет

Невидена фешта во Македонија, над 100.000 лица го поздравија Вардар

Најреномираните шпански спортски весници пишуваат за денешниот пречек на европскиот шампион Вардар во Скопје. Покрај „Ел Мундо Депортиво“, со обемна статија пречекот на Вардарци е одбележан и во уште еден престижен шпански […]

Вести

Автобуси со фанови се движат кон аеродром

Обожавателите, поддржувачите, сите оние кои го сакаат ракометниот клуб Вардар и се радуваат на неговата историска победа веќе се упатуваат да го пречекаат европскиот шампион на скопскиот аеродром „Александар Велики“. […]