Ознака: Филип Петровски

Издвојуваме

Вечерва во СајберКоманда: ЕКСКЛУЗИВНИ, досега необјавени документи, зошто во 2020 Мицкоски не формирал Влада!

Не пропуштајте ја денешната епизода на Сајбер команда со почеток во 21.30 часот во која Филип Петровски открива ЕКСКЛУЗИВНИ, досега необјавени документи, зошто во 2020 Мицкоски не формирал Влада. Ќе […]

Издвојуваме

Петровски: Додека плаќаме астрономски плати на функционерите држават се задолжува на наш грб

Филип Петровски во статус на Фејсбук коментираше за зголемувањето на платите како и за огромните плати на функционерите кои по се изгледа се плаќаат со задолжување на државата: Државата е […]

Издвојуваме

Дали ТЕМПЛАРИТЕ биле прапочеток на МАСОНЕРИЈАТА? ТЕШКИ МУАБЕТИ СО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ

Во една сублимирана дискусија која траеше безмалку 2 часа Филип Петровски заедно со Мечка и Миќо говореа за историјатот на Темпларите, нивното настанување, нивниот погром, како и можноста да истите […]

Издвојуваме

За „наше дете“ или по ново „да му дадеме шанса“ – втора #СајберКоманда

НЕ ПОСТОЈАТ ВЕСНИЦИ, НЕМА ИСТОРИЈА, НЕМА КАКО ДА СЕ ПРОВЕРИ ШТО СЕ СЛУЧИЛО НЕКОЈ ДЕН. ОСТАНУВААТ ЕМИСИИТЕ КАКО ДИГИТАЛЕН ОТИСОК, КАКО НОВ НАЧИН ЗА ПРОВЕРКА ШТО СЕ СЛУЧИЛО И КАКО […]

Бавча Издвојуваме

(Видео) Урнебесно: Бошковски и Самка чуваат во фиока инвестиции од Гугл и Фејсбук, ќе ги внесат во Македонија само ако е Мицковски премиер?!

Во јавноста кружат информации за средба на Христијан Мицковски со Љубе Бошковски во Штип, на која средба засега не се открива што се зборувало, но се коментираше како сатира во […]

Издвојуваме

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ: За кликови и монетизација се деградира општеството, се промовираат п*рно актери, ефтини приказни и ѓубре

За да имаат кликови и да монетизираат поединци кои се самонаречени инфлуенсери, јутјубери и слично, се деградира целото општество и нема мера кој што објавува и често се злоупотребува, коментира […]

Издвојуваме

Филип ПЕТРОВСКИ во САМО ВИСТИНА: Во ЕУ МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ОБЕДИНЕТА И ИСПРАВЕНА ИСТОРИСКАТА НЕПРАВДА

Во понеделничката емисија САМО ВИСТИНА гостуваа Филип Петровски и Љубомир Гајдов. Се дискутираше за актуелни теми. Во дискусијата беа изнесени доста интересни размислувања и тези, но во оваа прилика ние […]

Издвојуваме

Петровски: Ѝ се закануваа на Арсовска дека ќе ѝ сечат раце, нозе, се закануваа со деца – Големите партии станаа мафијашки структури!

Во денешното гостување во “Само вистина” на Канал 5 телевизија, Филип Петровски истакна дека големите партии на власт, во опозиција и оние кои претендираат да бидат власт користат невидени методи […]