Ознака: финале

Меѓународен фудбал

Вечерва ФИНАЛЕ: Франција и Португалија во решавачка битка за трофејот на ЕУРО 2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство.Французите беа европски прваци во 1984 […]

Сцена

Видео: Леонтина: „Ти си пример за перфектно пеење“: Антониа Гиговска ОВАА песна ја посвети некому и на сите им покажа како се пее!

Иако заврши како седмопласирана нашата Антониа Гиговска им покажа на сите како се пее.Победнички настап на нашата Антониа. Во самата завршница на натпреварот кога  останаа само осум деца кои се […]

Сцена

Видео: Мартија „растури“ во финалето: Оваа изведба доби овации!

Ова е настапот со кој Мартија ја воодушеви публиката и жирито во студиото на „Пинкови Ѕвездички”. Феноменалната Макеоднка се претстави со ”Writings on the wall” и доби овации од публиката и безброј […]

Сцена

ДОКОЛКУ ПРОПУШТИВТЕ: Ова е победникот на „Пинкови ѕвездички 2016“

 На вчерашното супер-финале на “Пинкови Ѕвездички” победата отиде во рацете на неверојатниот талент, Марко Бошњак, кој од самото појавување во шоуто сите ги освои со својот глас.Втората сезона на Пинкови […]

Сцена

ЦЕЦА ГО САКА АДАМ ЗА СЕБЕ: Со нејзиниот коментар ги остави СИТЕ БЕЗ ЗБОРОВИ

Освен какдидатите кои се натпреваруваа за победа во популарното регионално музичко шоу „ Ѕвездите на Пинк“, во фокусот секако беше и српската фолк дива и членка на жирито – Цеца […]

Сцена

СЕКОЈА ЧЕСТ: Мартија, Антониа и Елена во финалето на „Пинкови ѕвездички“

Во полуфиналето на „Пинкови ѕвездички“ настапија 17 натпреварувачи, а од нив 15 влегоа во големото финале.  Публиката донесе конечна одлука, со натпреварувањето не продолжуваат Теодора и Алма. Во финалето се […]